Rukomet 08.12.2017. 06:37. Zadnja izmjena: 08.12.2017. 06:38.

2. liga- sjever (M): Derbi Čakovcu

Čakovec - Ivančica  29:26

Nedelišće - dvorana NGC-a Aton. Gledatelja: 100. Suci: Davor Česi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci).

Čakovec: Marciuš, Lacić, Kovačević, Hovat 3, Škrobar 4, Bralić, Petek, Tkalčec 5, Horvatić 3, Gradiščaj, Hozjan, Srnec 3, Toplek 6, Radiković 2, Korent 2, Herman 1. Trener Josip Borković

Derbi susret s ove vrlo dobre i zanimljive utakmice s vodećim sastavom Lige pokazao je kako Čakovčani trebaju igrati. Na ovoj su igrali gotovo bez greške, odlično u obrani i napadu, borbeno, taktički dobro za što gosti nisu imali protuigru, bili su i previše nervozni, jer su ovaj put naišli na razigranog protivnika s više želje i volje za pobjedom. Imali su gosti samo početno vodstvo 2:0, već u 9. minuti bilo je 9:3. Iza toga do kraja prvog dijela susreta i daje njihovo uvjerljivo vodstvo i isto tako dobra igra, kod rezultata 11:7 propustili su realizirati zicer, a 11:8 i sedmerac. Šest minuta pred kraj poluvremena vodstvo +5 (14:9), a na kraju poluvremena 15:12. Drugi dio susreta kratka dekoncentracija što gosti koriste i u manje od minute poravnavaju na 15:15,  Što je od njih do kraja susreta bilo sve. Jer mladi Erik Horvat s dva pogotka dovodi domaće ponovo do vodstva koje je do kraja susreta u jednom trenutku, u 54. minuti bilo i 28:23 čime je susret i zasluženi pobjednik riješen. Gosti su uspjeli tek smanjiti rezultat. Ovaj put treba posebno spomenuti i odlično suđenje kakvo bi više puta željeli gledati. Zaigraju li u idućem susretu Dugom Selu gdje gostuju u subotu kao što je to bilo s Ivančanima, mogu se nadati ponovo dobrom rezultatu.

Zagorica - Nedelišće  29:24

Velika Gorica - dvorana Srednje škole. Gledatelja: 50. Suci: Derošek (Zagreb) i Pavlović (Varaždin).

Nedelišće: Bakšaj 2, Jakšić, J. Zebec, Bakač 3, B. Raguž, Topličanec, Obadić, Farkaš 4, Car, Goričanec 3, Slaviček 2, L. Raguž 1, Škvorc 7, M. Zebec 2, Bratković. Trener Nebojša Buvač

Dobra igra ponovo na kraju nije dala isto takav rezultat, iako su igrači Nedelišća bilo blizu. Posebno da su  realizirali 2 sedmerca i da su umjesto pet, šest puta umjesto stative pogodili mrežu na ovoj utakmici odličnog gostujućeg vratara koji je najzaslužniji za pobjedu domaćih. Sada ostaje posljednja prilika da u posljednjem jesenjem prvenstvenom kolu kao domaćini zabilježe uspjeh s Dubravom 2 i pobjedom se oproste od svojih gledatelja.

Prelog - Ludbreg  34:30

Prelog - školska-sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci: Šipuš i Zeko.

Prelog: Kolarek, Krajner 4, Mikec, Lončarić, Kočet 3, Novak 3, Matijević, Sermek 5, Zadravec 5, Bogović 6, Belić 8. Trener Alan Belko

Bez P. Bogovića ali s izuzetno raspoloženim Belićem koji je postigao osam pogodaka rukometaši Preloga ostvarili su pobjedu nad Ludbregom. U prvom dijelu Preložani su igrali dosta slabo što su iskoristili gosti i na odmor otišli s vodstvom od dva pogotka prednosti da bi u nastavku domaćin zaigrao jako dobro te preokrenuo rezultat i ostvario zasluženu pobjedu. (Z.P.)