Rukomet 17.10.2017. 23:49. Zadnja izmjena: 17.10.2017. 23:52.

2. LIGA SJEVER (M): Derbiji Čakovcu i Prelogu

Čakovec - Nedelišće  32:24

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Božiković i Đurinović (oba Zagreb).

Čakovec: Kovačević, Horvat, Škrobar 2, Bralić, Čapalija, Tkalčec 2, Horvatić 2, Gradiščaj 5, Dvanajščak 4, Petek 9, Marciuš, Vaser, Toplek, Hozjan, Korent 6, Herman 2. Trener Josip Borković

Nedelišće: Jakšić 5, Zebec, Mrčela, Bakač, B. Raguž, Topličanec 1, Blagus, Farkaš 5, Jarni, Car, Goričanec 2, L. Raguaž, Slaviček 4, Hajdarović, Škvorc 6, Bratković 1. Trener Nebojša Buvač

Lokalni derbi završen je očekivanom pobjedom Čakovčana koji su tijekom svih 60 minuta imali rezultatsku prednost. Bila je to utakmica s mnogo nepotrebne nervoze na igralištu i klupi, posebno gostujućoj s neuvjerljivim suđenjem, što je kad se igra u Čakovcu već postao slučaj. Čakovčani su u 9. minuti imali vodstvo 6:1, s dva igrača više dozvolili su da gosti smanje na 6:4, a iza toga do kraja poluvremena domaći su zaigrali bolje i povećali vodstvo te se na odmor otišli rezultatom 14:9. Sredinom drugog poluvremena domaći su se razigrali i ponovo uvjerljivo vodili +7 (23:16) i tada se već nazirao konačni pobjednik. Iako su se gosti uspjeli rezultatski približiti na -4, dalje nisu uspjeli, previše su u napadu forsirali i griješili pa su domaći to kaznili i na kraju zabilježili uvjerljivu pobjedu.

Prelog - Zagorica  24:17

Prelog - sportska-školska dvorana. Gledatelja 100. Suci; Cingesar i Mraz

Prelog: Kolarek, D. Bogović 4, P. Bogović 1, Krajner 8, Mikec, Lončarić, Kočet 2, Novak 1, Matijević, Zadravec 6, Belić 2. Trener Alan Belko

U derbiju kola rukometaši Preloga potpuno su nadigrali i visoko pobijedili ekipu Zagoricu sa sedam pogodaka razlike. Tokom cijelog susreta domaćin je dominirao  na poluvrijeme otrišao sa prednošću od 4 pogotka da bi u nastavku još bolje igrao te ostvario visoku pobjedu. Cijela ekipa odigrala je odličnu utakmicu posebno treba spomenuti Karla Zadravca koji je odlično igrao u obrani i u napadu gdje je postigao šest pogodaka. Rukometaši Preloga i ove subote su ponovno domaćini igraju protiv zagrebačke Dubrave i ponovno pozivaju gledatelje da dođu i podrže ih u nastojanju da dođu do nove pobjede. (Z. Premuš)

Ostali rezultati 5. kola: Ivančica - Trnovec 36:31, Dugo Selo - Rugvica 32:28, Sisak - Ludbreg 21:21, Dubrava - Petrinja 41:32, Varaždin 2 - Dubrava 2 igra se 19.10.

• 6. kolo: Nedelišće - Ivančica Ivanec, Dubrava 2 - Čakovec, Prelog - ZG Dubrava.