Rukomet 10.04.2018. 06:53. Zadnja izmjena: 10.04.2018. 06:56.

2. LIGA-SJEVER (M): Ogorčeni Čakovčani

• Nedelišće - Ludbreg  25:31

Nedelišće - dvorana NGC-a Aton. Gledatelja: 30. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić (oba Varaždin). Nadzornik. Dražen Golub (Čakovec)

Nedelišće: Obadić, Bakšaj 2, J. Zebec 2, M. Zebec 1, Bakač 4, B. Raguž 3, Topličanec 2, Bedić, Farkaš 3, Car, Goričanec 1, L. Raguž, Škvorc 5, Bratković 2. Trener Nebojša Buvač

U utakmici koja je u mnogome odlučivala o poretku na dnu tablice domaći nisu uspjeli. Igrali su slabo, posebno u obrani, u napadu s nizom propuštenih prilika i tehničkih grešaka, „razbranili su“ gostujuće vratare, ukratko igrali su slabo što je rezultiralo porazom. Gosti nisu ni trebali igrati posebno dobro, lako su postizali golove i na kraju su zasluženo pobijedili. Unatoč svega trebamo spomenuti i suce i njihovo „suđenje“. Na početku su svojim odlukama u nekoliko navrata oštetili domaće, dozvolili su prigovore, psovke, razgovarali s igračima i trenerima, pokazali su kako se ne smije suditi i biti će interesantno čuti kako ih je ocijenio delegat-nadzornik utakmice. No sve to ne umanjuje pobjedu Ludbrega do koje su, to ponavljamo došli lakše od očekivanja.

• Prelog - Ivančica  33:29

Prelog - igralište Školska-sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci Hunjadi i Zečević.

Prelog: Kolarek, D. Bogović 8, P. Bogović 2, Krajnjer 6, Novosel 6, Novak, Mikec, Lončarić, Kočet, Sermek, Zadravec 2, Belić 9, Koprivec. Trener Alan Belko

Derbi kola ali i prvenstva odigran pred oko 200 gledatelja donio je kvalitetnu utakmicu gdje se niti jedna strana nije predavala do zadnje minute i gdje je domaćin ostvario vrijednu i potpuno zasluženu pobjedu. Prelog je na početku utakmice poveo 4:1 i 9:6 dok je poluvrijeme završilo 19:14. U nastavku utakmice angažiranom igrom domaćin je održavao tu prednost koja je na kraju bila četiri pogotka razlike. Cijela ekipa domaćina zaslužuje pohvale dok vjerujemo da će ekipa i u preostale četiri utakmice biti na približno ovakvoj razini kako bi se osvojio naslov prvaka lige. U sijedećem kolu Prelog očekuje težak ispit u Dugom selu. (Z. Premuš)

• ZG Dubrava - Čakovec  28:25

Zagreb - dvorana Dubrave. Gledatelja: 50. Suci:Marko Duspara i Hrvoje Rogić (oba Velika Gorica)

Čakovec: Marciuš, Kovačević, I. Horvat, Škrobar 5, Srnec 3, E. Horvat, Čapalija, Petek 2, Gradiščaj, Sklepić 4, Horvatić 11, Hozjan, Dvanajščak, Korent, Radiković. Trener Josip Borković

Čakovčani su se vratili u Čakovec ogorčeni, pomalo i poniženi, suci su im „oduzeli“ pobjedu i omogućili domaćima da još uvijek ostanu u igri za prvaka. Nismo sigurni da će uspjeti, rukometaši Preloga previše su kvalitetna ekipa da dozvole do kraja prvenstva neko iznenađenje. Iz rezultata u Zagrebu vidljivo je da je to bio susret u kojem su Čakovčani u pojedinim momentima imali vodstvo i četiri i više razlike, u 48. minuti bilo je međutim 21:21, već tu su se svojim odlukama istakli suci iz Velike Gorice, „pardon“ Zagreba, a onda su se domaći uz već ranije njihovu ogromnu podršku uspjeli rezultatski odvojiti i na kraju zabilježiti nezasluženu pobjedu. Biti će zanimljivo čuti ocjenu sudaca, no bez obzira na to rezultat se nažalost neće promijeniti. Na sramotu odgovornih koji vode Ligu i delegiraju suce. Na kraju moramo istaći i podatak da Čakovčani igrali nekompletni bez Hrmana i Tkalčeca. U subotu su Čakovčanmi domaćini drugom sastavu Varaždina 1930.