Rukomet 03.10.2017. 22:22. Zadnja izmjena: 03.10.2017. 22:29.

2. LIGA SJEVER (M): Pobjede Čakovca i Preloga

Čakovec - Rugvica  29:26

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Tin Derušek (Zg) i Matej Pavlović (Vž)

Čakovec: Marciuš, Lacić, Kovačević, Horvat, Škrobar 6, Bralić 1, Lukman, Tkalčec 2, Horzjana 1, Dvanajščak 4, Petek 1, Vaser, Radiković 3, Korent 1, Herman 10. Trener Josip Borković

Utakmica s koje će se pamtiti jedino očekivana i na kraju ipak zaslužena pobjeda domaćih. Do koje su došli teško, nakon mnogo neizvjesnosti. Da je bilo neizvjesno sami su krivi, igrali su slabo, posebno u obrani, srećom, da je odlično branio Nikola Marciuš i spašavao u kritičnim situacijama. Na suprotnoj strani i gostujući vratar Pavlović također je odlično branio. Nakon minimalnog vodstva domaćih poslije prvih 30 minuta (12:11), desetak minuta pred kraj susreta gosti su imali vodstvo +3 (22:19). Tek tada su se domaći trgnuli, zaigrali bolje i nakon 26:26 minutu i pol pred kraj postigli 3 gola za važnu pobjedu, nakon koje su i dalje na vodećoj poziciji prvenstvene tablice. Da bi to i ostali trebati će u idućem kolu na gostovanju u Trnovcu igrati daleko bolje.

ZG Dubrava - Nedelišće  37:28

Zagreb - dvorana Dubrave. Gledatelja: 100. Suci: Kuhar i Prelčec (oba Zagreb)

Nedelišće: Hajdarović, Obadić, Trstoglavec, Jakšić 3, Zebec, Mrčela 4, Bakač 1, Bratković 1, Topličanec 2, Farkaš 3, Car, Goričanec 2, Slaviček 2, Škvorc 10. Trener Nebojša Buvač

Gostovanje u Zagrebu za rukometaše Nedelišća bilo je neuspješno. Kako kažu u klubu najjednostavnije stvari bile su im na ovoj utakmici najkompliciranije, cijeli su susret odigrali slabo. Da su iskoristili bar pola od propušten ih prilika (zicera i sedmeraca) ishod bi bio u njihovu korist. Domaći nisu trebali igrati posebno dobro, trebali su samo koristiti greške Nedelišća, a tih je na ovoj utakmici bilo mnogo. Valjda pak će se prvoj prvenstvenoj pobjedi u 2. ligi igrači Nedelišća veseliti nakon susreta s ekipom Varaždina 1930 II kojoj su u subotu domaćini.

Prelog - Dubrava II  30:28

Prelog - školska-sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci Cepanec i Dragočajac.

Prelog: Kolarek, D. Bogović 7, P. Bogović 1, Krajner 8, Mikec 3, Lončarić, Kočet 1, Novak 2, Matijević, Sermek 1, Zadravec 3, Belić 4, Paler. Trener Alan Belko

Nakon vodstva gostiju na početku utakmice od 2:5 domaćin se je konsolidirao te je ubrzo poravnao na 8:8 te na odmor otišao sa vodstvom od 16:13. U nastavku do 50. minute rezultat je glasio 30:23 da bi priliku dobili mlađi igrači da bi utakmica završila sa rezultatom od 30:28. Kod domaćina svi igrači zaslužuju pohvale za igru dok bi posebno istaknuli vratara Lončarića koji je upisao 18 obrana.