Rukomet 25.04.2018. 21:49. Zadnja izmjena: 25.04.2018. 21:52.

2. LIGA-SJEVER (M): Prelog juri k naslovu

Zagorica - Čakovec  34:39

Velika Gorica - gradska sportska dvorana. Gledatelja: 20. Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki).
Čakovec: Marciuš, Kovačević, Srnec 7, Horvat, Petek 3, Hozjan 2, Horvatić 12, Dvanajščak 3, Sklepić 11, Korent 1, Čapalija, Lacić, Herman. Trener Josip Borković

Čakovčani, iako u nekompletnom sastavu s gostovanja u Velikoj Gorici vraćaju se zadovoljni, s očekivanom i apsolutno zasluženom pobjedom. Nad direktnim protivnikom  s vrha tablice, ostvarenu s vrlo dobrom igrom u drugih 30 minuta. Prvi su dio susreta domaći završili vodstvom 17:15, do sredine drugog poluvremena i dalje su imali vodstvo +2. Čakovčani su onda zaigrali prema očekivanju, dobro u obrani i napadu, poravnali ishod na 25:25 i oni preuzeli vodstvo. Kad su isto povećali na pet razlike domaći su se predali i dva važna boda “putuju“ u Čakovec.

Nedelišće - Trnovec  30:30

Nedelišće - dvorana Aton. Gledatelja: 50. Suci: Kopač i Prelogar (oba Zagreb).
Nedelišće: Obadić, Jarni, Car, Bakšaj 4, Bakač 3, J. Zebec 2, Raguž, Topličanec, Farkaš 10, Goričanec 5, M. Zebec, Škvorc 2, Bratković 4. Trener Nebojša Buvač

Ponovo je posljednja sekunda bila fatalna za domaće. Koji su vrlo dobrom igrom u drugom poluvremenu stigli vodstvo gostiju iz prvog dijela (18:14), do kraja susreta i prestigli i sekundu pred kraj vodili 30:29. Tada su zagrebački suci dosudili sedmerac za goste (?) koji su ga realizirali i na kraju svakom po bod. Kod domaćih uz strijelce Farkaša i Goričanca treba posebno pohvaliti vratare Obadića i Jarnija. U subotu su igrači Nedelišća ponovo domaćini, ovaj puta ekipi Zagorice.

Prelog - Sisak  36:18

Prelog - školska-sportska dvorana. Gledatelja 100.
Prelog:
Kolarek, D. Bogović 3, P. Bogović 1, Krajner 4, Novosel 6, Novak 1, Mikec 2, Lončarić, Kočet 6, Sermek 1, Zadravec 9, Belić 3, Koprivec. Trener Alan Belko

Rukometaši Preloga nezaustavljivo jure prema naslovu prvaka 2. HNL-sjever. U utakmici sa Siskom rezultat je najbolji pokazatelj zbivanja na parketu gdje su rukometaši Preloga demonstrirali odličnu igru koja im je i donijela visoku pobjedu. Trener Belko rotirao je sa svim igračima koji zaslužuju pohvale za prikazanu igru. (ZP)