Rukomet 28.11.2017. 08:46. Zadnja izmjena: 28.11.2017. 08:53.

2. LIGA-SJEVER (M) Prelog preokretom do pobjede

Trnovec - Nedelišće 26:22

Trnovec - sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Medved i Murić (oba Varaždin).

Nedelišće: Bakšaj 1, Bakač 4, B. Raguž, Topličanec, Obadić, Car, Farkaš 3, Goričanec 8, L. Raguž, Slaviček, Škvorc 3, Bratković 2, Zebec 1. Trener Nebojša Buvač

Nedelišćani i dalje nemaju sportske sreće a jedan od razloga je i neiskustvo. U Trnovcu su igrali uglavnom dobro i borbeno, imali i dobar rezultat do samog finiša. Nisu izdržali što su domaći, a riječ je o iskusnom sastavu, iskoristili, stekli prednost koju su održali do kraja susreta, koju pak gosti unatoč svim nastojanjima nisu uspjeli stići. Nažalost, ponovo treba spomenuti slabo suđenje, to je već postala neka vrsta tradicije, a ovaj sudački par na ovoj je utakmici samo "potvrdio" slabo suđenje s kup utakmice Nedelišće - Čakovec.

Čakovec - Zagorica 24:21

Nedelišće - dvorana NGC Aton. Gledatelja: 50. Suci: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba Varaždin).

Čakovec: Marciuš, Kovačević, Lacić, Matić 2, Škrobar 1, Bralić 2, N. Petek 1, Tkalčec 2, Horvatić 5, Gradiščaj, Horvat 1, Hozjan, Toplek 6, Radiković 3, Korent, Herman 1. Trener Josip Borković

Važna i zaslužena pobjeda Čakovčana. Ovaj su put igrali mnogo bolje nego u nekim ranijim susretima. Dobro su otvorili, dobro igrali u obrani i napadu i u 14. minuti vodili 6:2. Do kraja poluvremena održavali su razliku i na odmor se otišlo vodstvom 11:7. Malo su se zatim opustili, kod 18:15 propustili realizirati sedmerac, to su gosti ponovo iskoristili i u 51. minuti izjednačili na 18:18 te propustili dva napada. Srećom da je cijelo vrijeme vrlo dobro branio Nikola Marciuš i da su se ponovo domaći "uozbiljili" i u 59. minuti imali vodstvo 23:20. Uz Marciuša treba obavezno spomenuti i dobru igru Vjerana Topleka i Daria Horvatića što hrabruje pred subotnji derbi s Ivančicom/Ivanec u 18 sati, ponovo u dvorani Atona Nedelišće.

Sisak - Prelog 26:32

Sisak - sportska dvorana. Gledatelja 50. Suci: Bajić i Šulekić (Novska).

Prelog: Kolarek, D. Bogović 6, Krajner 7, Mikec, Lončarić, Kočet 2, Novak 2, Matijević, Sermek 4, P. Bogović 5, M. Belić 6. Trener Alan Belko

Utakmica s dva različita poluvremena. U prvom su Preložani odigrali izuzetno loše te su na odmor otišli sa zaostatkom od 5 pogodaka razlike. U nastavku potpuno druga priča u kojoj su počeli igrači igrati, vratari braniti što je rezultiralo odličnom igrom te potpunim preokretom i na kraju pobjeda od šest pogodaka razlike. U sljedećem kolu Prelog ugošćuje Ludbreg. (Z. Premuš)

Ostali rezultati 11. kola: Rugvica - Dubrava 38:42, Dugo Selo - ZG Dubrava 25:27, Ivančica - Varaždin 1930 40:18, Ludbreg - Petrinja 29:28.