Rukomet 12.10.2017. 12:06. Zadnja izmjena: 12.10.2017. 12:08.

2. LIGA-SJEVER (M): Prva pobjeda Nedelišća

Trnovec - Čakovec  30:28

Trnovec - sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Čosić i Josić (oba Zagreb).

Čakovec: Marciuš, Lacić, Horvat 1, Škrobar 5, Bralić, Hozjan, Tkalčec 1, Horvatić, M. Petek 4, Gradiščaj 1, Dvanajščak 8, Vaser, Toplek, Radiković 5, Korent 1, Herman 2. Trener Josip Borković

Cijeli susret protekao je s mnogo neizvjesnosti, na kraju napetosti i nepotrebnih tenzija za što su izraziti krivci mladi, neiskusni zagrebački suci. Prvih 30 minuta Čakovčani su riješili u svoju korist i na odmor otišli vodstvom 16:14, koje je moglo biti i uvjerljivije. U nastavku susreta kod 19:19 Čakovčani kao da su stali što su domaći dobro iskoristili i serijom 8:2 stekli rezultatsku prednost +4. Ozlijedio se Dario Herman, puno promašaja i nažalost vrlo čudan sudački kriterij u korist domaćeg sastava. Unatoč toga Čakovčani su se vratili u susret i pred kraj je ponovo rezultatski neizvjesno, ostaje međutim velika dilema da su suci bili ti koji im nisu dozvolili da preokrenu rezultat u svoju korist. Domaći su se na kraju radovali pobjedi i bodovima, a Čakovčani se pitaju čemu služi trud, ulaganje i odricanje  kad umjesto rukometa koriste sve to nedorasli suci i delegati. U nedjelju u Čakovcu u 18:30 slijedi lokalni derbi, Čakovčani primaju u goste Nedelišće.

Nedelišće - Varaždin 1930 II  34:32

Nedelišće - dvorana NGC-a Aton. Gledatelja: 50. Suci. Brodić i Hodžić (oba Zagreb).

Nedelišće: Hajdarović, Zebec, Mrčela 2,Bakač 3, B. Raguž, Topličanec 2, Obadić, Blagus 2, Farkaš 8, Jarni, Goričanec 7, l. Raguž, Slaviček 1, Škvorc 4, Bratković 5. Trener Nebojša Buvač

Prva i veoma važna, poticajna i zaslužena pobjeda domaćih u novom rangu natjecanja. Dobro su otvorili susret, vodili 5:2, do sredine poluvremena i dalje uglavnom s golom razlike. Tada su gosti iz Varaždina preokrenuli i oni do sredine drugog poluvremena vodili s 2-3 razlike. Domaći su borbenom i efikasnom igrom te velikim zalaganjem izjednačili na 26:26 i onda oni do kraja susreta imali vodstvo +2, s takvim je omjerom i završena utakmica. Za veliko veselje na terenu i među nadamo se ubuduće brojnijim gledateljima.

Petrinja - Prelog  31:38

Petrinja - sportska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Čombola i Šimić

Prelog: Kolarek 1, D. Bogović 8, P. Bogović 4, Krajner 10, Mikec 1, Novak 1, Matijević, Sermek 4, Zadravec 6, Belić 3. Trener Alan Belko

Odlične vijesti iz Petrinje gdje su rukometaši Preloga ostvarili pobjedu od 7 pogodaka razlike. Cijela ekipa odigrala je odlično a posebno treba spomenuti vratara Kolareka koji je odličnim obranama postigao i pogodak. Slijedi ove subote u Prelogu od 20 sati u školsko-sportskoj dvorani derbi kola u kojem Prelog ugošćuje vodeću ekipu prvenstva Zagoricu te iz kluba pozivaju simpatizere da dođu te pomognu domaćinu ostvariti što bolji rezultat. (zp)

Ostali rezultati 4. kola: Zagorica - Sisak 20:16, Ludbreg - Dugo Selo 31:32, Rugvica - Ivančica 23:27, RK Dubrava 2 - ZG Dubrava 24:34.