Rukomet 14.12.2017. 23:40. Zadnja izmjena: 14.12.2017. 23:45.

2. rukometna liga -SJEVER (M): 42 golova Čakovčana

Nedelišće - Dubrava II  30:35

Nedelišće - dvorana NGC-a Aton. Gledatelja: 30. Suci: Medved i Murić (oba Varaždin).

Nedelišće: Jarni, Obadić, Jakšić 3, J. Zebec 1, Bakač 2, B. Raguž, Topličanec, Bakšaj, Farkaš 4, Car, Goričanec 7, L. Raguž, Slaviček 3, Škvorc 7, Bratković 2, M. Zebec 1. Trener Nebojša Buvač

Nitko od malobrojnih gledatelja nije se nadao ovakvom ishodu. Svi su međutim nakon što je susret završen bili jednoglasni u tvrdnji - "već viđeno na gotovo svakoj utakmici". Jer domaći su odlično počeli, igrali do 20. minute gotovo bez greške, borbeno i efikasno u napadu, vrlo dobro u obrani, stalno povećavali prednost koja je bila čak +6 (13:7). Onda su neshvatljivo stali što su gosti koji su rano ostali bez svog najboljeg pojedinca Grahovca (crveni karton) dobro koristili i do kraja poluvremena izjednačili (17:17).

Početkom drugog poluvremena postigli su i vodeći pogodak, domaći su do 35. minute promašili četiri zicera i imali dvije tehničke greške te nisu uspjeli srediti redove do kraja susreta. Gosti pak su i dalje sve to koristili, imali prednost od šest razlike, tu prednost za razliku od domaćih nisu ispuštali do kraja i na kraju se opravdano veselili uvjerljivoj i zasluženoj pobjedi. Ovaj put i suđenje je bilo vrlo dobro, dobro je i da je prvenstvena polusezona završena i da domaći u pauzi analizom utvrde nedostatke i kako dalje u proljetnom dijelu prvenstva.

Dugo Selo - Čakovec  30:42

Dugo Selo - sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Tin Derušek (Zagrereb) i Matej Pavlović (Varaždin)

Čakovec: Marciuš, Kovačević, Lacić, Matić 5, Škrobar 1, Horvat 6, Petek 3, Tkalčec 4, Horvatić 6, Hozjan 1, Gradišćaj 3, Srnec 6, Toplek, Čapalija 2, Korent 2, Herman 3. Trener Josip Borković

Čakovčani su uvjerljivom pobjedom, trećom u nizu završili prvi dio prvenstva. Šteta da tako nisu igrali tijekom cijelog prvenstva, posebno na pojedinim utakmicama gdje su izgubljeni neki planirani bodovi. U Dugom Selu su odigrali cijeli susret gotovo bez greške, već nakon 30 minuta imali su uvjerljivo vodstvo 21:16. U dugom su poluvremenu nastavili s dobrom igrom i susret završili pobjedom od čak 12 golova razlike. Domaći su samo na početku vodili 2:0, u ostalom dijelu susreta unatoč pokušajima nisu uspjeli parirati Čakovčanima. Za očekivati je da će s dobrim igrama i rezultatima nastavitii u drugom, odlučujućem dijelu prvenstva.

Rugvica - Prelog  23:32

Rugvica - sportska dvorana. Gledatelja 50. Suci Cupek i Kožuhar.

Prelog: Kolarek, D. Bogović 5, Krajner 9, Mikec 1, Lončarić, Kočet 3, Novak, Matijević, Sermek, Zadravec 4, P. Bogović 3, Belić 7. Trener: Alan Belko

Pobjeda u posljednjem jesenskom kolu Preloga nad Rugvicom od devet pogodaka u utakmici u kojoj je cijela ekipa odigrala odlično i niti jednog trenutka pobjeda nije došla u pitanje. Posebno su se istakli P. Bogović, Belić i naravno Krajner. Za Preložance nema odmora jer im u nedjelju od 18 sati u Kup utakmici stiže Varaždin 1930, prilika da se pobjedom izbori u daljnje kolo kupa Hrvatske.