Rukomet 04.12.2017. 11:09. Zadnja izmjena: 04.12.2017. 11:10.

Bodovi otišli u Zagreb, a u subotu ŽRK Zrinski gostuje u Rijeci kod Zameta

ZRINSKI 23

LOKOMOTIVA 32

Čakovec - dvorana GŠ. Gledatelja: 300. Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec

ZRINSKI: Kozjak, Vuić, Gavrić 4 (2), Lukić 3, Polak, Senčar, Pajić, M.Balić, Resman 1, Grubišić 6 (3), Car 2, Vukojević 4, Šestak 3, Blagus, K. Balić, Androić. Trener Goran Mrđen

Očekivana pobjeda Zagrepčanki, koja nije trebala biti tako uvjerljiva, posebno nakon igre domaćih igračica u prvih 30 minuta. Početkom susreta kod vodstva Lokomotive 2:1 domaće nisu iskoristile sedmerac, do kraja poluvremena još dva, dva su puta oštećene kada im suci u izglednim prilikama nisu dozvolili prednost, a dva su put pogodile stativu. Sve su to gošće dobro koristile i uglavnom iz brzih kontri završile prvi dio susreta s čak +8 (18:10).

U drugom poluvremenu nešto bolje. Domaće su postigle 4, a primile 1 gol, pa se rezultat do kraja susreta kretao uglavnom vodstvom gošći 8-10 razlike, završilo pak je s 9 razlike. Opravdano se domaći trener nekoliko puta ljutio na odluke sudaca, gošćama nije bila potrebna njihova "blaga pomoć". A treba spomenuti i podatak da domaće vratarke nisu imale svoj dan pa je time i obrana igrala slabije od očekivanja.

Ostali rezultati 11. kola: Zamet - Umag 29:21, Koka - Podravka Vegeta 22:26, Sesvete Agro. - Ivanić 25:24, Pitomača - Dugo Selo 36:31, Petason Vranjic - Split 2010 21:27, Bjelovar - Trešnjevka 22:19.

• U subotu Čakovčankama slijedi teško gostovanje u Rijeci kod Zameta, to je utakmica 12. pretposljednjeg prvenstvenog kola, a prije toga u srijedu u Dugom Selu trebaju još odigrati zaostali susret s domaćim istoimenim prvoligašicama. Posljednje 13. kolo i susret s Umagom u Čakovcu igra se u veljači iduće godine.