Rukomet 06.03.2017. 15:45. Zadnja izmjena: 07.03.2017. 07:40.

Čakovčani svojim vjernim navijačima priredili mnogo rukometnog uzbuđenja

ČAKOVEC – RUGVICA 28:25 (11:12)

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Čačić i Josić (oba Zagreb).

ČAKOVEC: Marciuš, Kovačević Škrobar 2, Gradiščaj, Horvat 6, N. Petek 2, Toplek 5, Lukman, Čapalija, Dvanajščak 4, M. Petek 3, Sklepić 4, Hozjan, Pintarić, Radiković 2. Trener: Josip Borković.

Još su jednom Čakovčani svojim vjernim navijačima priredili mnogo uzbuđenja, na kraju pak su ipak zahvaljujući velikoj borbenosti i htijenju zabilježili važnu pobjedu. Gosti se sigurno prema događanjima na terenu do završnice drugog poluvremena nisu nadali da će poraženi napustiti Čakovec. Već u prvih 30 minuta mnogo uzbuđenja, gosti su taj dio susreta završili vodstvom 12:11. Domaći su uz nekoliko tehničkih grešaka propustili realizirati 4-5 zicera i oni su ti koji trebaju žaliti za propuštenim u prvih 30 minuta. U drugom poluvremenu gosti su do 47. minute stalno bili u vodstvu.

Domaći su međutim smogli snage i izuzetnom borbenošću, ovaj puta i s mnogo koncentracije, prvo u 48. minuti poravnali ishod na 25:25, a odmah iza toga imali vodstvo 26:25. U zadnju minutu ušlo se njihovim vodstvom 27:25, koje je sekundu pred kraj Marko Petek „podebljao“ na 3 razlike (28:25). Obvezno treba spomenuti da je ponovo odličan na golu bio vratar Marciuš, ali da je najveće i pozitivno iznenađenje bio najmlađi igrač susreta Erik Horvat koji je hrabrom igrom ulazio u duele i postigao 6 pogodaka, od kojih su neki bili postignuti u trenutku kada se je rezultat lomio. U idućem kolu Čakovčani gostuju u Trnovcu.