Rukomet 03.05.2016. 14:14. Zadnja izmjena: 03.05.2016. 14:35.

ZRINSKI – LOKOMOTIVA 24:24 (12:13)

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 300. Suci: Marko lušić i Mario Uglik (oba Vinkovci). Nadzornik: Tihomir Kasunić (Karlovac).

ZRINSKI: Kozjak (1+0), Ivačić (10+1), P. Posavec 5 (4), Senčar, Glad, S. Posavec 6 (2), Ladić, Balić, Resman 1, Horvat 1, Car 3, Pajić, Benčik, Lupić 2, Gavrić 6, Androić. Trener: Željko Golik.

LOKOMOTIVA: Razum (6+0), Krmpotić (1+0), Ljubičić, Krešić 1, Tvorić, Debelić 5, D. Kalaus 4, Prevendar, Oremović, Markov, Kragić, Živko 3, Čalušić 7, Zagorščak 1, Kajfeš 3. Trener: Silvio Ivandija.

Sedmerci: Zrinski: 6/6, Lokomotiva:5/4. Isključen ja: Zrinski:6 minuta (S. Posavec, Horvat, Car), Lokomotiva: 8 minuta (Debelić, Kragić, Zagorščak 2+2). Igračica utakmice: Stela Posavec (Zrinski).

Odlično su Čakovčanke odigrale svih 60 minuta susreta s favoriziranim sastavom zagrebačke Lokomotive čije se igračice i stručni stožer sigurno nisu nadale ovakvom krajnjem ishodu. Šteta da Čakovčanke nisu zabilježile potpuni uspjeh što bi također bilo apsolutno zasluženo.

Već je početak susreta najavljivao da će gošćama biti teško. U 8. minuti bilo je 4:4, 18. 7:7, u 19.-oj su minuti Čakovčanke vodile 9:8, a iza toga u 24. minuti i 10:9. Ipak na odmor se otišlo minimalnim vodstvom gošći (13:12), koje su u 33. minuti domaće anulirale (14:14). Iza toga do kraja susreta mnogo uzbuđenja. U 44. minuti ponovo su vodile Čakovčanke golom razlike (18:17), odlično je počela braniti Tea Ivačić, do 52. minute Čakovčanke i dalje vode golom razlike (21:20).

Tek tad mali i kratki preokret: gošće poravnavaju ishod, vode iza toga dva razlike, u 59.-oj minuti jedan razlike (24:23). Imale su i napad za pobjedu, mlada Marta Kozjak skida „zicer“, a Ana Maria Gavrić s zvukom sirene postiže 24., izjednačujući pogodak.

Veliko i opravdano bilo je slavlje Čakovčanki, njihovog stručnog stožera i gledatelja koji su im sportskim navijanjem pomogli postići ovaj evidentan rezultat i uspjeh. Ovim odličnim rezultatom Čakovčanke su završile drugu sezonu nastupa u Prvoj ligi, obzirom, da su susret posljednjeg prvenstvenog kola u Splitu odigrale unaprijed.