Rukomet 13.11.2018. 11:47. Zadnja izmjena: 13.11.2018. 11:51.

Čakovcu finale rukometnog Kupa Međimurja

Čakovec – Prelog 31:25

Čakovec – Dvorana Graditeljske škole: Gledatelja: 300. Suci: Luka Šipoš (Trnovec Bartolovečki) i Marko Zeko (Čakovec). Nadzornik: Vladimir Kramar (Čakovec).

Čakovec: Marciuš, Lacić, Hajdarović, Jeftić 1, Škrobar 1, Horvat 2, Farkaš, N. Petek, Čapalija, M. Petek, Hozjan, Horvatić 8, Srnec 5, Toplek, Sklepić 11, Herman 3. Trener: Josip Borković.

Prelog: Lončarić, D. Bogović 4, P. Bogović, Krajner 8, T. Novak, Škvorc, D. Novak, Požgaj 1, Mikec 1, Nestić, Koprek 6, Matijević, Sermek, Zadravec 3, Belić 2, Koprivec. Trener: Alan Belko.

Finale Kupa ponudilo nam je zanimljiv susret tijekom svih 60 minuta u kojem smo gledali različitu igru u dva poluvremena. Do 46. minute utakmice domaći su igrali slabo u obrani i napadu gdje su propustili realizirati niz izglednih prilika i odmah na početku susreta dva sedmerca. Takvom igrom dozvolili su gostima, kod kojih se posebno istaknuo vratar Lončarić, da već do 30. minute steknu uvjerljivu prednost (14:9). Gosti su vodstvo od pet razlike imali u 46. minuti (19:14), nakon čega su samo iz njima znanih razloga "stali".

Domaći pak su se tek tada razigrali i to dobro iskoristili. Na čelu s Petrom Sklepićem i Dariom Horvatićem lako su, uglavnom iz kontri, postizali golove i susret završili pobjedom pomalo iznenađujuće uvjerljivim rezultatom.

Pobjednički pehar Čakovčanima uručio je Vladimir Kramar, tajnik Međimurskog rukometnog saveza, a kao pobjednici Kupa Čakovčani sada "idu" u završnicu Kupa Regije sjever, gdje će protivnika i mjesto odigravanja znati za par dana.