Rukomet 10.02.2018. 09:55. Zadnja izmjena: 10.02.2018. 09:55.

Turnir

Dobar nastup u Rijeci mladih rukometaša MRK Čakovca

Mladi rukometaši MRK Čakovca (rođeni 2006. godine i mlađi) nastupili su u Rijeci na vrlo jakom međunarodnom turniru, u organizaciji RK Trsat Rijeka. Nastupilo je 16 ekipa iz Mađarske, Slovenije i hrvatske, podijeljenih u 4 skupine. Mladi Čakovčani pod vodstvom trenera prof. Daria Varge igrali su u skupini B, gdje su prvo pobijedili  RK Kozalu/Čavle 19:8, iza toga i RK Ormož (Slovenija) 13:4, a poraženi su od RK Plera (Mađarska) 24:8. U četvrtfinalu su vrlo dobrom igrom pobijedili slovenski sastav RK Krke 17:14, a u polufinalu pak su poraženi od kasnijeg pobjednika turnira mađarskog sastava RK Elesa 26:15.

Na kraju već pomalo umorni od non-stop igranja, u borbi za 3. mjesto poraženi su od RK Ruda 27:14. Četvrto mjesto na turniru uspjeh je za ovaj mladi i perspektivni sastav, turnir je odlično organiziran, šteta da je bilo i ozljeda koje su spriječile da se osvoji možda i medalje. Veseli činjenica da se širi baza igrača koji na kvalitetan način participiraju na utakmicama, time se povećava konkurencija, važno je i da je svrha nastupa na turniru postignuta u svim dijelovima. Svi igrači su se upisali u listu strijelaca, a igrao je sljedeći sastav: Koste, Ladić, Varošanec, Ninić, Šafarić, Dokleja, Šoltić, D. Vuri, Hozmec, Malašić, Novak, F. Vuri, Topolko i Mavrek.