Rukomet 30.09.2017. 09:47. Zadnja izmjena: 30.09.2017. 09:51.

Druga rukometna liga sjever, muški - Čakovčani bolji od Rugvice

ČAKOVEC – RUGVICA 29:26 /12:11/

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Tin Derušek /Zagreb/ i Matej Pavlović/Varaždin/.

ČAKOVEC: Marciuš, Lacić, Kovačević, Horvat, Škrobar 6, Bralić 1, Lukman, Tkalčec 2, Horzjana 1, Dvanajščak 4, Petek 1, Vaser, Radiković 3, Korent 1, Herman 10. Trener: Josip Borković.

Do pobjede su Čakovčani došli teško, nakon mnogo neizvjesnosti tijekom cijelog susreta. Da je bilo neizvjesno sami su krivi, igrali su slabo, posebno u obrani, srećom, da je odlično branio Nikola Marciuš i spašavao u kritičnim situacijama. Na suprotnoj strani gostujući vratar Pavlović također je odlično branio i obranio niz „zicera“ čakovečkih igrača. Nakon minimalnog vodstva domaćih poslije prvih 30 minuta (12:11), desetak minuta pred kraj susreta gosti su imali vodstvo +3 (22:19). Tek tada su se domaći trgnuli, zaigrali bolje u obrani i efikasnije u napadu i nakon 26:26 minutu i pol pred kraj susreta postigli 3 gola za važnu pobjedu, nakon koje su i dalje na vodećoj poziciji prvenstvene tablice.

Da bi to i ostali trebati će u idućem kolu na gostovanju u Trnovcu igrati daleko bolje nego je to bilo s Rugvicom, posebno u obrani, što je poznavajući kvalitetu i igru čakovečke momčadi i te kako moguće.