Rukomet 02.11.2016. 09:24. Zadnja izmjena: 02.11.2016. 09:36.

ZRINSKI – KOKA 16:22 (10:10)

Čakovec – Dvorana GŠČ. Gledatelja: 200. Suci: Cindrić i Gonzurek (oba Osijek).

ZRINSKI: Kozjak, Posavec 5 (2), Brgles 1, Glad, Ladić, Balić 2, Žvorc (4+1), Resman, Horvat 1, Car 1, Ivačić (2+0), Benčik 2, Pajić, Prevendar 3 (1), Androić, Haček 1. Trener: Željko Golik.

KOKA: Jalušić 4, Balajić, Halili 1, Valčić, Jambriško, Mesarić 5 (1), Domjan 4, Dominić, Dragišić 8 (4), Furjan, Golubić (9+0), Oštarijaš, Tomić, Babić. Trener: Vladimir Canjuga.

Lako, bez posebno dobre igre i naprezanja, susjedski derbi dobile su Varaždinke. Trebale su samo čekati greške domaćih u napadu i onda iz brzih kontri poentirati. Domaće igračice, posebno Ena Car, imale su niz tehničkih grešaka, promašile su i nekoliko zicera i 3 sedmerca, no i takvom su igrom uspjele u prvom poluvremenu održati neriješeni ishod. Stigle su vodstvo gošći iz 18. minute (8:4), zaigrale nešto bolje i koncentriranije i taj dio susreta završen je bez pobjednika (10:10).

Početkom drugog poluvremena s igračem više primile su nakon grešaka u napadu 2 gola, u 41. minuti još uvijek imale priliku za bolji rezultat (12:13), međutim stale su, ozlijedila se Prevendar, napad i dalje slab s mnogo grešaka pa su gošće sve to koristile i iskoristile za na kraju laku i uvjerljivu pobjedu. Šteta da su osječki suci u takvoj igri imali izrazito neujednačeni kriterij, posebno kod isključenja, i suđenja koraka: očito su i previše respektirali gostujućeg trenera, donedavno i saveznog trenera Canjugu.

I bez toga Varaždinke bi najvjerojatnije pobijedile, domaće su im u tome mnogo pomogle slabom igrom, što ne ohrabruje pred subotnje teško gostovanje u Sesvetama gdje su domaće igračice izraziti favoriti.