Rukomet 26.09.2017. 09:46. Zadnja izmjena: 26.09.2017. 09:47.

Međimurski rukometni derbi Prelogu, Čakovec bio bolji od Ludbrega

Ludbreg - Čakovec  30:37

Ludbreg - sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Magić i Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki)

Čakovec: Marciuš, Kovačević, Horvat 2, Škrobar 5, Bralić 3, Lukman, Tkalčec 2, Hozjan, Gradiščaj 1, Dvanajščak 6, Petek 5, Vaser, Toplek, Radiković 6, Herman 7. Trener Josip Borković

Važna pobjeda Čakovčana s protivnikom s kojim je do sada uvijek bilo neizvjesno. Ovaj put međutim samo na početku susreta, ostali dio u znaku razigranih Čakovčana koji su igrali efikasno i borbeno, gotovo svih 60 minuta u istom tempu. Domaći su pokušali izbjeći poraz, u 40. minuti približili su se na -4 razlike, ostalo je međutim samo na pokušajima, momčad trenera Borkovića u ovom momentu igra vrlo dobro. Valjda će tako biti i u petak kada ugošćuju u dvorani GŠ (19:30) ekipu Rugvice. Očekuju i tradicionalnu podršku s tribina, a ovu su pobjedu posvetili i svom suigraču Nikoli Peteku koji je teže ozlijeđen na utakmici 1. kola sa Siskom.

Nedelišće - Prelog  21:26

Nedelišće - dvorana NGC-a Aton. Gledatelja: 50. Suci: Musulin i Paripović (oba Bjelovar)

Nedelišće: Hajdarović, Trstoglavec 2, Jakšić 6, Zebec, Bakač 4, Raguž, Topličanec 1, Obadić, Farkaš 1, Jarni, Car, Goričanec 6, Raguž, Slaviček, Škvorc, Bratković 1. Trener Nebojša Buvač

Prelog: Lončarić, Kolarek, D. Bogović 6, P. Bogović 2, Krajner 8, Šestan 1, Mikec, Kočet 4, Novak, Matijević, Sermek, Zadravec 3, Belić 2, Paler. Trener Alan Belko

Lokalni derbi na kraju je zasluženo dobio iskusniji i ujednačeniji sastav Preložana. Tijekom cijelog susreta imali su vodstvo, kontrolirali igru i rezultat, +5 iz prvog poluvremena održali su do kraja i s bodovima se vratili u Prelog. Kod domaćih je vidljivo da igraju u za njih novom rangu natjecanja, dobra igra u drugom dijelu nije bila dovoljna za eventualno konačni uspjeh, nisu koristili dovoljno odlične obrane vratara Hajdarovića, a u napadu imali previše grešaka i promašaja. „Razoružao“ ih je i odlični vratar Lončarić, a propustili su uz nekoliko zicera realizirati i 3 sedmerca. Sigurno i oni i Preložani mogu još bolje u nastavku prvenstva. A sigurno ako žele napredovati moraju bolje suditi i bjelovarski suci koji su mnogo griješili i nisu bili na nivou utakmice. Posebno u procjeni prekršaja, isključenja, nisu imali ujednačeni kriterij, mnogo su kompenzirali, što pak je više „štetilo“ domaćinima. Srećom sve to nije imalo utjecaja na konačni rezultat i zasluženost pobjede Preloga.

Ostali rezultati 2. kola: Zagorica - Dugo Selo 29:25, Sisak - Ivančica 23:23, Rugvica - Varaždin II 24:20, Trnovec - ZG Dubrava 20:21.