Rukomet 23.11.2016. 08:22. Zadnja izmjena: 23.11.2016. 08:29.

ČAKOVEC – PPD ZAGREB II 26:29 (12:14)

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 250.Suci: Matija Cingesar i Mario Mraz (oba Varaždin). Nadzornik: Vladimir Jurenec (Koprivnica).

ČAKOVEC: Kovačević, Marciuš, Balog 4, N. Petek 4, Bedić 1, Tkalčec 2, Horvatić, Gradiščaj 1, Dvanajščak 4, M. Petek 4, Toplek 3, Sklepić, Radiković 3. Trener: Josip Borković.

PPD ZAGREB II: Panjan, Mustapić, Negran 1, Račić, Parač, Gošić, Curiš 2, Vusić 4,Strbad 13, Bahtijarević, Pavlović, Turčić 8, Miličević 1. Trener: Luka Panza.

Pobjedom u Čakovcu mladi sastav Zagrepčana po svemu sudeći je osigurao naslov jesenjeg prvaka. Mladi pak nekompletni sastav Čakovčana nije razočarao, naprotiv, zaslužuje čestitke za igru i zalaganje. U prvih 30 minuta su dva puta imali 3 gola viška, nisu izdržali, propustili su realizirati nekoliko zicera i to ih je stajalo na kraju poluvremena manjka 2 gola.

Morali su već u tom dijelu susreta, a onda i u 2. poluvremenu igrati i protiv sudaca, izrazito naklonjenih gostima, kojima pak ta naklonost nije trebala. Trebali su im dodijeliti već u prvom poluvremenu zbog grube igre 2 crvena kartona, tolerirali su im mnogo toga, a delegat nije to ni u jednom momentu zapisao, niti pak ih upozorio u pauzi na to. U 2. su poluvremenu Čakovčani ponovo zaigrali dobro, vrlo dobro branio je Marciuš, u 49. minuti umalo su stigli vodstvo gostiju (23:24), dalje nisu mogli, ni smjeli.

Previše nervoze zbog slabog suđenja, ponovo nekoliko nepotrebnih promašaja i gosti su se na kraju veselili njima važnoj pobjedi. Dobro je da zbog slabog suđenja sve regularno završilo, jer je u gledalištu i na igralištu opravdano vladalo veliko nezadovoljstvo.

U subotu (26. studenog) Čakovčani gostuju u Bjelovaru kod drugog sastava tamošnjeg prvoligaša.