Rukomet 27.09.2016. 11:04. Zadnja izmjena: 27.09.2016. 11:12.

MRK Čakovec dobio Prelog s tri gola prednosti u neizvjesnom susretu

ČAKOVEC – PRELOG 26:23 (11:11)

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Cupek i Kožuhar (oba Garešnica).

Čakovec: Marciuš, Kovačević, Gradiščaj 2, Balog 3, Petek 2, Dvanajščak 2, Bratković 1, Horvatić 2, Paler, Tkalčec 2, Škrobar 10, Bedić, Toplek, Pintarić, Radiković 2. Trener. Josip Borković.

PRELOG: Lončarić, Malek, Strahija, Krajner 10, Matić 4, N. Šestan, D. Bogović 3, Ivelić, Hrešć 4,V. Šestan, Gregoraš, Halić 1, Hošnjak, Novak, P. Bogović 1, Mikec. Trener: Alan Belko.

Sedmerci: Čakovec: 5/2, Prelog: 6/6. Isključenja: Čakovec: 8 minuta, Prelog: 8 minuta. Crveni karton: Ivan Halić (Prelog) 23. minuta.

Zanimljiv, ne baš kvalitetan, ali zato do kraja neizvjestan susret lokalnih rivala. S puno preokreta na kraju ipak očekivana pobjeda domaćih. Gosti pak su mogli rezultatski bolje proći, nisu znali iskoristiti odlične obrane svog vratara Vanje Lončarića, također ni vodstvo +2 u finišu susreta. Čakovčani su susret počeli vodstvom od 2:0, ubrzo iza toga preokret i gosti vode 6:2.

Nakon što su domaći u 23. minuti poravnali rezultat na 8:8, na odmor su otišli neriješenim rezultatom od 11:11. U drugih 30 minuta i dalje mnogo uzbuđenja, u 34. minuti domaći vode 13:11, u 41. gosti 17:16. 15 minuta pred kraj susreta rezultat je bio 19:19, a u 54. minuti vodstvo gostiju 23:21.

Iza toga gosti više nisu postigli gol, domaći pak 5 uzastopnih za važnu pobjedu s +3. Obavezno treba spomenuti i izrazito slabo suđenje, na štetu rukometa, suđenje kojim nisu bili zadovoljni gledatelji i oba sastava, posebno domaći.

Čakovčani u subotu gostuju u Ludbregu, Prelog je domaćin Sisku.