Rukomet 03.05.2016. 10:09. Zadnja izmjena: 03.05.2016. 10:11.

MRK-u "Čakovec" remi protiv "Požege" unatoč vodstvu i od šest pogodaka

ČAKOVEC – POŽEGA 26:26 (16:12)

Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Antonio Jurić i Deni Marčinković (oba Bjelovar).

ČAKOVEC: Horvat, Hajdarović, Balog 4, M. Petek 2, Toplek 1, Gradiščaj, Dvanajščak 1, Škrobar 3, M. Petek 6, Krajner 3, Pintarić, Belić 5, Sermek 1. Trener: Saša Kuček.

Umjesto da zabilježe sigurnu i očekivanu pobjedu, domaći su na kraju sretno „osvojili“ tek bod. Već na početku susreta nije izgledalo dobro, do 6. minute i rezultata 1:1 domaći su propustili realizirati 5 prilika, prvo vodstvo ostvarili su u 15.minuti (6:5), do kraja poluvremena nešto boljom igrom stekli su prednost od 4 razlike (16:12).

Propustili su u tom dijelu susreta realizirati u jednoj minuti 2 sedmerca, u drugom su poluvremenu postigli čak i „autogol“, no unatoč tome imali su u 43. minuti po mnogima nedostižno vodstvo 20:14. Iza toga nikome nije u dvorani bilo jasno zašto su stali, zašto su iz igre izašli oni igrači koji su “stvorili“ razliku +6, a zaigrali oni koji manje igraju, bez iskustva, da dalje ne nabrajamo.

To su gosti ni krivi, ni dužni dobro iskoristili, prvo poravnali rezultat i čak vodili 26:24. Srećom domaći su ipak uspjeli izjednačiti, gosti nisu iskoristili posljednji napad u kojem su ih suci koji pak cijeli susret vrlo, vrlo slabo sudili, većim dijelom na štetu domaćih, očigledno oštetili pa je susret završen bez pobjednika - što prema viđenome ipak nije realno.