Rukomet 04.05.2017. 23:18. Zadnja izmjena: 04.05.2017. 23:19.

Rukomet

Naši rukometaši i rukometašice svakog se vikenda bore na terenu, pogledajte rezultate

1. LIGA RUKOMETAŠICA: Dva poraza Zrinskica

OSIJEK     36

ZRINSKI   29

Osijek - ŠD Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Kožuhar i Cupek (oba Garešnica)

Zrinski: Kozjak, Ivačić, Posavec 4, Senčar, Glad, Pajić, K. Balić, M. Balić 5, Resman 2, Elez 11, Šestak, Car 6, Blagus, Haček 1. Trener Željko Golik

Nakon vrlo dobre igre i pobjede u susretu sa Sesvetama očekivalo se da tako nastave i u Osijeku, u također važnoj utakmici oko osiguranja opstanka u Ligi. Očekivanja se međutim nisu ostvarila, Čakovčanke su igrale bez dovoljno motiva i želje, posebno slabo u obrani o čemu govori podatak da su primile čak 36 golova. I igra u napadu nedovoljno dobra i efikasna pa kad se sve zbroji poraz je bio neminovan. Jer domaće igračice svaku su grešku Čakovčanki, a bilo ih je mnogo kažnjavale po pravilu pogotkom iz kontre i opravdano se na kraju vesele važnoj pobjedi.

ZRINSKI   19

PODRAVKA      35

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Davor Česi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci)

Zrinski: Kozjak 4, Posavec 3, Senčar, Glad, Pajić, Sinanović, Balić 2, Resman, Elez 12, Car 1, Ivačić 3, Šestak 1, Blagus, Androić, Haček. Trener Željko Golik

Očekivana pobjeda gošći. Domaće su se prerano predale, samo u prvih 30 minuta igrale se donekle prema očekivanju, u drugom poluvremenu previše grešaka, posebno u napadu, gdje su uz nekoliko zicera i niz tehničkih grešaka propustile realizirati i 2 sedmerca. Kristina Elez iako raspoložena za igru nije imala dovoljno raspoloženih suigračica pa je i to jedan od razloga vrlo uvjerljivog poraza.

Ostali rezultati: 21. kolo: Zamet - Dalmatinka 35:24, Podravka Vegeta - Arena 38:18, Split 2010 - Bjelovar 33:18, Sesvete Agro. - Trešnjevka 28:30, Koka - Dugo Selo 31:26, Lokomotiva - Umag 26:14; 22. kolo: Dalmatinka - Lokomotiva 18:29, Umag - Koka 21:32, Trešnjevka - Osijek 32:26, Arena - Split 2010 24:39, Bjelovar - Zamet 19:18, Dugo Selo - Sesvete Agro. 25:25.

23. kolo: Split 2010 - Zrinski.

2. LIGA-SJEVER (M): Nadigrani Zagrepčani

Čakovec - ZG/Dubrava  34:23

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić (oba Varaždin).

Čakovec: Pintarić, Horvat, Vaser 1, Hozmec 1, Gradiščaj 2, N. Petek 4, Toplek 1, Horvatić, Lukman 2, Tkalčec 6, Dvanajščak 5, M. Petek 4, Ninić, Sklepić 7, Želežnjak, Čapalija 1. Trener Josip Borković

Čakovčani, iako u nekompletnom sastavu nadigrali su u svim elementima rukometne igre simpatični i borbeni sastav Zagrepčana, igrali su svih 60 minuta dopadljivo i efikasno, samo dijelom prvog poluvremena nešto slabije u obrani. No i u tom su dijelu nakon 13. minute i 7:7 bili dominantni i taj dio susreta završili vodstvom 20:15. Do sredine drugog dijela vodstvo je povećano na +11 (28:17)  i zadržano do kraja susreta iako su od 47. minute igrali mladi koji manje igraju ili su prvi put zaigrali u drugoligaškom rangu. Treba pohvaliti cijeli sastav za dobru igru, u drugom dijelu susreta i vratara Lovru Pintarića za nekoliko vrlo dobrih obrana te tijekom cijelog susreta braću Petek i efikasne Sklepića i Tkalčeca. U posljednjem kolu Čakovčani gostuju u Sisku, to je možda i utakmica odluke oko 2. mjesta na tablici. Prema riječima trenera Borkovića idu na gostovanje motivirani i riješeni postići dobar rezultat.

3. LIGA-SJEVER (M): Odluka o prvaku u posljednjem kolu

Važna pobjeda rukometaša Nedelišća u pretposljednjem prvenstvenom kolu. Kao domaćini dobrom i borbenom igrom u obrani i efikasnom u napadu pobijedili su rukometaše Ilove (Grubišno Polje) 37:30, direktne protivnike s vrha tablice i kolo pred kraj prvenstva osigurali naslov viceprvaka. O prvaku Lige odlučit će utakmice posljednjeg kola kada Nedelišće gostuje u Lepoglavi, a vodeća Ivanska u Grubišnom Polju. S Ilovom su za Nedelišće pod vodstvom trenera Nebojše Buvača igrali: Obadić, Jarni, Hajdarović, Trstoglavec, Mrčela 1, Bakač 4, Topličanec 1, Korent 11, Farkaš 10, Goričanec 4, Slaviček 3, Škvorc 2 i Bratković 1.

Važnu pobjedu 38:33 postigli su i mladi rukometaši Čakovca, u Garešnici su dobrom igrom pobijedili domaći istoimeni sastav i time popravili poredak na prvenstvenoj tablici.

Rezultati 25. kola: Marof - Daruvar 40:30, Garešnica II - Čakovec II 33:38, Koprivnica-Hangar - Ivančica II 32:33, Ivanska - KTC II 28:24, Nedelišće - Ilova 37:30, Vidovec II - Concordia 34:32, slobodna Novska. Redoslijed: Ivanska 39, Nedelišće 38, Ilova i Marof 35, Koprivnica/Hangar 33, KTC II 25, Concordia 21, Novska 20, Vidovec II 14, Daruvar 11, Čakovec II i Garešnica 10, Ivančica II 8 bodova.