Rukomet 08.03.2016. 14:43. Zadnja izmjena: 08.03.2016. 23:31.

Druga rukometna liga sjever (M)

Neizvjesna utakmica Čakovca protiv Broda riješena u korist domaćih u zadnjih 10 minuta

ČAKOVEC – BROD 25:21 (9:9)

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole- Gledatelja: 150. Suci: Antonio Jurić i Deni Marčinković (oba Bjelovar).

ČAKOVEC. Marcriuš, Kovačević, Pintarić, Sklepić 4, Balog 4, N. Petek 2, Toplek, Horvatić 4, Dvanajščak, Škrobar 2, M. Petek 1, Krajner 1, Belić 5, Sermek 2. Trener: Saša Kuček.

BROD: Krznarić,Sertić, Šutalo 6, Rašić 4, Šarić, Didić 1, Bubalo, Poznanović, Duvnjak 9, Olić, Vuković 1. Trener: Antun Župan ić.

Utakmica će se najviše pamtiti po na kraju zasluženoj i važnoj pobjedi domaćih, zahvaljujući prvenstveno boljoj i efikasnijoj igri u posljednjih 10 minuta. Prije toga do 50. minute mnogo neizvjesnosti, tehničkih grešaka i promašaja s obje strane, ali i vrlo dobrih obrana oba vratara, Poznanovića s gostujuće strane i posebno raspoloženog domaćeg Nikole Marciuša tijekom cijelog susreta. U prvom poluvremenu igralo se sporo, s malo postignutih golova i mnogo grešaka. Domaći su vodili 2:0, u 10-oj minuti već je 2:2, u 22. minuti kratko vodstvo domaćih od 2 razlike (7:5), da bi se u 30.minutu ušlo vodstvom gostiju 9:8. Ipak je taj dio susreta završen 9:9, Belić je s 10-ak metara postigao izjednačujući gol. U drugom poluvremenu domaći su zaigrali bolje, u 45. minuti imali vodstvo 16:13, a u 49. s igračem manje 18:15. Gosti su im to vodstvo pokušali ugroziti, nisu uspjeli jer od 50. minute i plus 6 za domaće više nije bilo dileme oko zasluženog pobjednika. Gosti su uspjeli ipak smanjiti rezultat na, za njih povoljnih prema viđenome, minus 4.

U idućem kolu Čakovčani su slobodni, trebali su gostovati u Prelogu koji je odustao od nastupa pa će Čakovčani ubilježiti pobjedu, 2 boda rezultatom 10:0. Trebali bi tu pauzu u prvenstvu koristiti za treniranje i uigravanje jer očito je da im toga umnogome nedostaje.