Rukomet 24.02.2017. 09:52. Zadnja izmjena: 24.02.2017. 09:56.

Neočekivani poraz rukometaša Čakovca

ČAKOVEC –LUDBREG 29:32 (15:15)

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Božičković i Đurinović (oba Zagreb).

ČAKOVEC: Kovačević, Horvat, Marciuš,Škrobar 3, Gradiščaj 2, N. Petek, Bedić, Tkalčec 3, Dvanajščak 10, M. Petek 4,Sklepić 5, Pintarić, Radiković 2. Trener: Josip Borković.

Umjesto očekivane i najavljene pobjede i mjesta u samom vrhu prvenstvene tablice, neočekivani poraz od Ludbrega, momčadi s dna prvenstvene tablice. Domaćini su loše počeli susret te dozvolili gostima da već na početku vode 3 razlike. Malo su se iza toga sredili, zaigrali ozbiljnije i vodili +4 (13:9). U 28. minuti gosti su iskoristili opet previše komotnu igru domaćih i došli na samo -1 (13:12), a u 30. minuti su vodili 15:14 kako bi poluvrijeme na kraju završilo rezultatom 15:15.

Drugo su poluvrijeme domaći dobro počeli i ništa nije najavljivalo kasniju dramu i njihov poraz. U dva su navrata imali uvjerljivo +4 vodstvo. Gosti su u 43. minuti došli na 23:22, a 45. na 25:24., da bi u 47. minuti bilo 25:25. Već u 1. poluvremenu suci su se „istakli“ s nekoliko vrlo dvojbenih odluka. Domaći su 8 minuta pred kraj unatoč svemu vodili 27:25 i onda do kraja stali. Opet slijedi nekoliko dvojbenih sudačkih odluka, posebno pri isključenju i suđenju sedmeraca (gostima 7, domaćima 3). Prvo vodstvo gostiju dogodilo se u 2. poluvremenu u 56. minuti - 29:28. Kod tog rezultata domaći promašuju zicer, suci sude 2 sedmerca za goste i isto toliko isključenja domaćima i onda kraj i veselje gostiju nenadanim „poklonom“ domaćih.