Rukomet 17.05.2018. 07:50. Zadnja izmjena: 17.05.2018. 07:52.

Odličnom igrom rukometašice ŽRK Zrinski Čakovec do 5. mjesta

ZRINSKI        28

ZAMET           16

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Josip Gagula i Marko Zorko (oba Zagreb)

Zrinski: Žvorc 15+4), Kozjak, Gavrić 5, Grubišić 4(1), Papac 2, Polak, Senčar, Pajić 1, Androić, M. Balić 1, Resman, Car 6, Vukojević 7, Šestak 2, Blagus, K. Balić. Trener Goran Mrđen

U utakmici koja je odlučivala o petom mjestu prvenstvene tablice dileme oko pobjednika nije bilo ni u jednom momentu. Čakovčanke su odličnom igrom tijekom svih 60 minuta, na čelu s odličnom Anjom Žvorc zabilježile važnu, zasluženu i uvjerljivu pobjedu. Već u  10. minuti imale su vodstvo 5:2, isto je do kraja poluvremena stalno raslo i na odmor se otišlo s +8 razlike.

Samo u jednom momentu drugog dijela susreta kod vodstva domaćih 18:8, gošće su s četiri uzastopna gola uspjele smanjiti rezultat. Za kratko, jer uz Žvorc koja je između ostaloga obranila i četiri sedmerca i ostale su se razigrale i „raspucale“ (Grubišić, Car, Vukojević, Gavrić...) pa je vodstvo ubrzo opet bilo u 53. minuti +12, a ista je razlika bila i na kraju susreta kada su igrale mlade koje manje igraju. Treba pohvaliti i vrlo korektne gledatelje i njihovo navijanje te trenera Mrđena koji je vrlo stručno i znalački vodio ekipu tijekom svih 60 minuta igre.