Rukomet 18.09.2017. 23:47. Zadnja izmjena: 18.09.2017. 23:49.

Pobjeda Zrinskica nakon neizvjesne rukometne utakmice

ZRINSKI       30

PITOMAČA  29

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Davor Česi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci).

Zrinski: Kozjak, Žvorc (12+2), Gavrić 7, Polak, Senčar, Pajić, Sinanović, Ladić, Balić 2, Resman 5, Grubišić 9 (5), Car 4, Vukojević 3, Šestak, Laptoš, Androić. Trener Goran Mrđen

Mnogo neizvjesnosti u samom finišu utakmice, na kraju su se ipak prvoj prvenstvenoj pobjedi veselile domaće. Iako nije trebalo tako biti. Jer nakon 10. minute do kada je rezultat bio neriješen (7:7), domaće su se razigrale, Grubišić, Gavrić i Resman posebno, pa je poluvrijeme završeno uvjerljivim vodstvom 21:13. To su vodstvo početkom drugog poluvremena povećale i na velikih +9 (24:15) i stale. Gošće su sve to na kraju umalo iskoristile. Smanjivale su rezultat, kod vodstva domaćih 30:28 Grubišić nije iskoristila udarac sa 7 metara, gošće su smanjile na 30:29 s igračicom manje, imale i napad za izjednačenje, slabo su ga završile pa su domaće ipak na kraju očekivano slavile, time da je u drugom poluvremenu vrlo dobro branila Anja Žvorc.

• Prije početka utakmice svi u dvorani minutom  šutnje i velikim pljeskom odali su počast prerano, iznenada preminulom dugogodišnjem zaslužnom treneru Čakovčanki Željku Goliku.
  • U subotu Čakovčanke gostuju u Bjelovaru kod tamošnjeg istoimenog sastava. Mogu do novog uspjeha, ali moraju odigrati svih 60 minuta u istom tempu.

Ostali rezultati 1. kola: Podravka/Vegeta - Umag, Ivanić - Split 2010, Trešnjevka - Petason Vranjic, Dugo Selo 55 - Koka, Lokomotiva - Sesvete, Zamet - Bjelovar.