Rukomet 29.05.2018. 13:06. Zadnja izmjena: 29.05.2018. 13:10.

Pobjeda ŽRK-a Zrinski za konačno 5. mjesto

UMAG 26

ZRINSKI 27

Umag - sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Magić i Mraz (Trnovec Bartolovečki).

ZRINSKI: Kozjak, Vuić, Gavrić 4, Grubišić, Polak, Senčar, Pajić 3, Balić 3, Resman 4, Car 2, Vukojević 8, Šestak 3, Blagus. Trener Goran Mrđen

Na najbolji mogući način, pobjedom u gostima, u nekompletnom sastavu Čakovčanke su završile uspješnu sezonu, visoko peto mjesto na prvenstvenoj tablici to najbolje potvrđuje. Iako utakmica nije odlučivala o plasmanu, pobjeda je zaslužena, cijeli su susret Čakovčanke odigrale odgovorno, borbeno, prema dogovoru, već nakon prvih 30 minuta najavile su konačan uspjeh.

U drugom dijelu susreta domaće su se uspjele rezultatski približiti, čak pred kraj i rezultatski i izjednačiti (26:26). To im međutim nije bilo dovoljno za eventualni preokret jer je u 59. minuti Ana Marija Gavrić postigla 27. pobjedonosni gol za veliko veselje u redovima čakovečkog sastava. Sve igračice zaslužuju čestitke za vrlo dobru i odgovornu  igru, uz Gavrić tu je i efikasna Vukojević, juniorska reprezentativka Car, mlade Pajić, Balić i Šestak, iskusna Resman te Kozjak na golu s nekoliko odličnih intervencija.

Ostali rezultati 26. kola: Lokomotiva - Bjelovar 45:25, Podravka Vegeta - Split 2010 35:29, Dugo Selo 55 - Sesvete Agroproteinka 24:34, Zamet - Pitomača 36:38, Trešnjevka - Koka 28:30, Ivanić - Petason Vranjic 28:18.