Rukomet 21.05.2019. 13:44. Zadnja izmjena: 21.05.2019. 13:45.

POLUFINALE KUPA HRS-a: Čakovec na korak do nove senzacije u Kupu

ČAKOVEC – DUBRAVA           30:33

Poreč – Dvorana Žatika. Gledatelja: 400. Suci: Gonzurek i Cindrić (oba Osijek).

Čakovec: Marciuš, Lacić, Hajdarović, Škrobar, Jeftić 2, Farkaš, N. Petek 2, Tkalčec 1, Horvatić 1, Srnec 3, M. Petek 7, Sklepić 4, Levak 9, Toplek, Horvat 1, Herman. Trener Josip Borković.

Dubrava: Marković, Grahovac, Sirotić 1, Dumenčić 8, Ivanković, Volar, Radoš, Vinković 4, Maričić 1, Samarđić 5, Medić 6, Dužinec, Godec 2, Turčić 5, D. Grahovac, Rašić 1. Trener Vlado Šola.

U povijesti hrvatskog rukometa nije se dogodilo da u polufinalu završnice Kupa HRS-a igra momčad iz trećeg ranga natjecanja. Uspjelo je to rukometašima Čakovca, koji su tom uspjehu pridodali i ovogodišnji naslov prvaka 2. lige sjever. Unatoč tijesnom porazu od favorizirane ekipe Dubrave, trećeg kluba po kvaliteti u najjačoj hrvatskoj ligi,  Čakovčani nisu razočarali. Svih šezdeset minuta bili su ravnopravni protivnik, a na kraju je ipak presudilo iskustvo i 'duža' klupa Dubrave. U prvom poluvremenu do 28. minute igralo se gol za gol, tek tada su se Zagrepčani uspjeli odvojili i prvi dio susreta završiti vodstvom 15:13. U drugom dijelu susreta to su vodstvo uspjeli održati do kraja, međutim, da su Čakovčani iskoristili nekoliko izglednih prilika mogli su utakmicu učiniti do kraja neizvjesnom. Ipak, i sam dolazak na Završnicu Kupa povijesni je uspjeh kluba iz Čakovca, pred kojim tek predstoje novi rukometni izazovi u 1. ligi sjever.