Rukomet 04.05.2018. 07:31. Zadnja izmjena: 04.05.2018. 07:32.

Prelog prvak 2. rukometne lige - sjever!

Ivančica - Čakovec  33:37

Ivanec - školsko-sportska dvorana. Gledatelja: 250. Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (oba Garešnica).

Čakovec: Hajdarović, Lacić, I. Horvat, Srnec 14, E. Horvat, Petek 1, Hozjan, Horvatić 1, Dvanajščak 3, Gradiščaj 1, Sklepić 8,Toplek, Horent, Herman 9. Trener Josip Borković

Šteta da Čakovčani u prvom dijelu prvenstva nisu igrali tako dobro i odgovorno kako je to bilo u proljeće. U Ivancu kod favoriziranog domaćeg sastava iako u nekompletnom sastavu odigrali su cijeli susret odlično, borbeno i odgovorno što im je na kraju donijelo zasluženu pobjedu. Već nakon prvih 30 minuta imali su uvjerljivo vodstvo (19:13) koje su u drugom poluvremenu dobrom taktikom i igrom održali i na kraju se opravdano veselili. Svi zaslužuju pohvalu, trio Srnec, Sklepić, Herman bio je posebno raspoložen i nerješiva enigma za domaće koji se sigurno nisu nadali pred svojim brojnim gledateljima ovako uvjerljivom porazu.

• Nedelišće - Zagorica  30:31

Nedelišće - dvorana Aton. Gledatelja: 50. Suci: Damir Prelčec i Josip Kuhar (oba Zagreb).

Nedelišće: Jarni, Bakšaj 2, J. Zebec 1, Bakač 1, Farkaš 9, Raguž 4, Slaviček, Škvorc 3, M. Zebec 10, Bratković. Trener Nebojša Buvač

Već viđeno na nizu utakmica u Nedelišću, ali i kada su igrači Nedelišća gosti. I ovaj su put kao i u nizu prethodnih utakmica poraženi golom razlike u finišu susreta. Da su igrali u kompletnom sastavu, da su imali više snage i koncentracije u obrani i napadu mogli su na kraju rezultatski bolje proći. To je osnovni razlog što su gosti iz Velike Gorice na kraju slavili i oni uknjižili za njih vrijedne bodove. U posljednjem prvenstvenom kolu Nedelišće gostuje u Zagrebu kod Dubrave II.

• Ludbreg - Prelog  22:36

Ludbreg - GSD Ludbreg. Gledatelja 100. Suci Derušek i Pavlović.

Prelog: Kolarek, D. Bogović 2, P. Bogović 2, Krajner 11, Novosel 1, Novak 1, Mikec 1, Kočet, Matijević, Zadravec 8, Belić 10, Koprivec. Trener Alan Belko

Nakon prvog djela u kojem su Preložani gubili jednim pogotkom razlike, u nastavku su zaigrali kako znaju te su na «krilima» Krajnera, Belića, Zadravca i ostalih preokrenuli rezultat te stigli do pobjede s kojom su s obzirom na rezultate drugih utakmica potvrdili naslov prvaka lige. Ove subote bit će proslava naslova prvaka uz bogat program kako to i dolikuje ovom vrijednom uspjehu. Utakmica s Rugvicom počinje u 19 sati u školskoj-sportskoj dvorani i klub poziva sve navijače da dođu i pozdrave šampione. (Z. Premuš)