Rukomet 26.10.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:31.

PRVA LIGA RUKOMETAŠICA: DUGO SELO 55 – ZRINSKI 28:26

DUGO SELO – Sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Bosak i Herceg (oba Varaždin).
ZRINSKI: Ivačić, Kozjak, Maljak 3, P. Posavec 7, Androić, Resman, Horvat,S. Posavec 2, Balić,Ladić, Car, Senčar, Lupić 5, Benčik, Gavrić 9. Trener: Željko Golik.

U direktnom susretu dvije ekipe s dna tablice domaće, inače nove prvoligašice zabilježile su važnu pobjedu, Čakovčanke međutim nisu trebale biti poražene. Za poraz ima nekoliko razloga. Domaće su imale ujednačeniji sastav, više su željele pobjedu, u odlučujućim momentima kada se je rezultat „lomio“ bile su spretnije i sretnije. Imale su i vratare s 18 obrana, Čakovečke pak su vratarke imale svega 7 obrana. Izjednačeno je bilo sve do 55.minute. Prvo poluvrijeme završeno je 15:15, u 51.minuti Čakovčanke su vodile 24:23, u 55.minuti bilo je 25:25. Iza toga domaće su do kraja vodile s jednim na kraju utakmicu završile s dva gola prednosti. Čakovčanke pak su tijekom susreta propustile realizirati 3 sedmerca i nekoliko „zicera“, a kad je u finišu susreta rezultat izjednačen i suci mogu svojim odlukama utjecati na isti. Ovaj su puta od takvog suđenja koristi imale domaće pa je i to jedan od razloga poraza, ne međutim najvažniji, najvažniji su razlozi nabrojeni na početku izvješća. Interesantno je ipak spomenuti da u subotu u Čakovec dolazi ekipa Koke Varaždin /dvorana GŠ-e 19 sati/, a to je mjesto iz kojeg su bili i suci susreta u Dugom Selu.