Rukomet 08.11.2016. 08:17. Zadnja izmjena: 08.11.2016. 08:22.

Prva liga rukometašica i druga liga sjever - muški

PRVA LIGA RUKOMETAŠICA: SESVETE – ZRINSKI 33:19 (14:7)

SESVETE – Sportska dvorana. Gledatelja: 200. Sutkinje: Lorena Jurenec i Majda Vajdić.

ZRINSKI: Kozjak, Ivačić, Posavec 9, Brgles, Senčar,Glad 1, Pajić, Sinanović, Ladić 1, Balić, Resman 3, Horvat 2, Car 3, Benčik, Prevendar, Androić. Trener: Željko Golik.

Očekivani poraz Čakovčanki, rezultatski ipak neočekivano visok. Već nakon prvih 30 minuta bilo je mnogo toga jasno. Od 7 postignutih golova u 1. poluvremenu Paula Posavec je sama postigla pet ostale igračice tek dva, a do kraja susreta bilo je još mnogo promašaja, krivog dodavanja i tehničkih grešaka. U 2. poluvremenu Paula Posavec i dalje je imala 100% učinak, ukupno je do kraja susreta postigla 9 golova, sve je to bilo premalo. Nije imala dovoljnu podršku ostalih iz ekipe pa su to domaće obilato koristile i lako postizale golove.

DRUGA RUKOMETNA LIGA SJEVER – MUŠKI: ČAKOVEC – VARAŽDIN 1930 II 30:38 (15:16)

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Igor Hunjadi i Mario Zečević (oba Zagreb).

ČAKOVEC: Kovačević. Škrobar 4, Čapalija 1, Balog 9, N. Petek 1, Bedić 2, Vaser, Paler, Gradiščaj 4, Lukman, M. Petek 5, Toplek 2, Marciuš, Radiković 2,Pintarić, Hozmec. Trener: Josip Borković.

Susjedski derbi na kraju su zasluženo dobili mladi Varaždinci u čijoj momčadi je igralo niz prvotimaca iz Premier lige. Domaći su samo prvi dio susreta dobro parirali, da su iskoristili sve prilike mogli su imati i povoljniji rezultat. Stigli su u 9. minuti vodstvo 3:0 Varaždina, uspjeli su izjednačiti rezultat i na 6:6, a iza toga s igračem više primili su u 18. minuti 2 gola. U 21. minuti propustili su domaći realizirati udarac sa 7 metara pa su gosti taj dio susreta završili vodstvom +1 (16:15).

U 1. minuti nastavka domaći su poravnali rezultat na 16:16, ali odmah iza toga opet s igračem više primili dva gola. I nisu se više uspjeli „vratiti“ u utakmicu. U 40. minuti gosti vode 23:19 i već tada je bilo sve jasno oko pobjednika. Obrana više nije kao u 1. poluvremenu dobro funkcionirala, gosti su lako postizavali golove, kod njihovog vodstva 25:21 promašili su domaći još jedan sedmerac i zicer.