Rukomet 19.02.2019. 13:53. Zadnja izmjena: 19.02.2019. 13:53.

16. kolo

Prva liga rukometašica: Lea Vukojević pogodila u posljednjim sekundama za vrijednu pobjedu

ZRINSKI 30

MURVICA 29

Čakovec – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (oba Velika Gorica).

Zrinski: Kozjak, Žvorc, Pavlović, K. Balić, Gavrić 9, Polak, Pajić 1, Vukojević 9, M. Balić 1, Resman 4, Car 6, Blagus, Šestak, Senčar, Androić. Trener: Goran Mrđen.

Teže od očekivanog igračice Zrinskog došle su do pobjede protiv pretposljednje ekipe na tablici, Murvice. Nakon početnog vodstva 5:2 do kraja poluvremena mnogo promašaja i tehničkih grešaka u napadu i slaba igra u obrani što su gošće dobro koristile i na odmor se otišlo rezultatom 17:17. U većem dijelu drugog poluvremena Čakovčanke su morale stizati prednost gošći, ponekad i dva gola razlike. Tek u 56. minuti izjednačile su rezultat na 28:28. Gavrić je kod tog rezultata promašila zicer i nije realizirala sedmerac, Kozjak obranila dvije teške lopte, a Car postigla gol za vodstvo 29:28. Gošće su izjednačile na 29:29, međutim Čakovčanke su s igračicom manje preko Lee Vukojević, najbolje igračice susreta, postigle pobjednički gol nekoliko sekundi prije kraja utakmice za tešku i važnu pobjedu.

U subotu slijedi novo i teško iskušenje, gostovanje u Splitu kod tamošnje istoimene ekipe, a za povoljan rezultat bit će potrebno puno više od onog prikazanog u ovom susretu.