Rukomet 07.12.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:30.

PRVA LIGA RUKOMETAŠICA: LOKOMOTIVA – ZRINSKI 28:24

ZAGREB – Dvorana Trešnjevke. Gledatelja: 100. Sucu: Cepanec i Dragočajac.

ZRINSKI; Ivačić, Kozjak,P.Posavec 1, Senčar, Glad, S. Posavec 4,Balić, Resman 1, Horvat 2, Car, Benčik, Lupić, Gavrić 10, Maljak 6. Trener: Željko Golik.

Rukometašice Lokomotive, trenutno vodeći sastav Lige, najvjerojatnije i jesenji prvak opravdale su ulogu favorita i zasluženo pobijedile, Čakovčanke međutim unatoč poraza nisu razočarale. Čak što više pružile su vrlo dobru igru i otpor favoriziranim domaćim rukometašicama, posebno u 1.poluvremenu. Imale su čak u 22. minuti vodstvo 11:8, nisu međutim izdržale do kraja i na odmor se je otišlo rezultatom 13.13. Dobro su se Čakovčanke držale i veći dio drugog poluvremena do desetak minuta pred kraj susreta. U 51.minuti domaće su vodile tek s golom razlike (22:21),tada je Čakovčankama ponestalo koncentracije pomalo i snage što je ujednačeniji domaći sastav iskoristio i na kraju povećao razliku na konačnih 28:24.

Ovaj susret bio je dobra uvertira pred subotu, kada Čakovčanke u posljednjem jesenjem prvenstvenom kolu ugošćuju ekipu Splita 2010. Najavljuju dobru igru i pobjedu koja bi im osigurala plasman u gornjem dijelu tablice i mirni odmor pred nastavak prvenstva. Utakmica se igra u 19 sati u dvorani Graditeljske škole, Čakovčanke pozivaju gledatelja da im s tribina sportskim navijanjem pomognu doći do uspjeha.