Rukomet 16.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

PRVA LIGA RUKOMETAŠICA –VAŽNA POBJEDA MLADIH ČAKOVČANKI

ZRINSKI – BJELOVAR 27:19

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 400. Suci:Emanović i Mikić (oba Štivica).
ZRINSKI: Krmpotić, P. Posavec 12, Šarić, Furjan 5, Glad, S. Posavec 4, Ladić, Balić, 1, Horvat 1, Resman 1, Car 2, Benčik, Zagorščak 1, Androić, Laptoš. Trener: Željko Golik.

Važna i zaslužena pobjeda mladih Čakovčanki u kako su ju u klubu nazvali „utakmicom sezone“ s direktnim protivnikom s dna prvenstvene tablice. Odigrale su Čakovčanke vrlo odgovorno i borbeno, obrana na čelu s vratarkom Krmpotić bila je koncentrirana, a u napadu su sestre Posavec i Furjan bile predvodnice za na kraju veliko slavlje. Na i van terena, jer su i gledatelji svojim sportskim navijanjem pomogli Čakovčankama doći do uspjeha. Samo početak nije bio prema predviđanjima. Nakon što u 1.minuti nisu realizirale sedmerac, gošće su to iskoristili i one u 7.minuti vodile 4:1. To je s njihove strane bilo sve, jer su domaće brzo poravnale rezultat u 13.minuti one vodile 6:4, u 25.minuti 11:7, a na odmor se je otišlo njihovim vodstvom 12:8, time da su propustile realizirati još jedan sedmerac i 2-3 „zicera“. U drugom poluvremenu dileme oko pobjednika više nije bilo. U 35.minuti Čakovčanke su vodile 15:10, kasnije do kraja susreta kontrolirale igru i rezultat. Šest minuta pred kraj bilo je 23:17,a nakon 25:18 u 57.minuti moglo se je početi slaviti. Za na kraju ovo ponavljamo zasluženu i važnu pobjedu.

Zbog reprezentativnih obaveza prvenstvo se nastavlja za 2 tjedna, Čakovčanke gostuju u Umagu, a do tada se mogu malo odmoriti i pripremiti za taj ponovo važan susret i gostovanje.

Ostali rezultati 19.kola: Trešnjevka – Umag 28:24, Split – Dalmatinka 24:18, Zamet – Sesvete 32:31, Koka – Samobor 36:18, Zelina –Osijek 38:18, Podravka – Lokomotiva 23:15.