Rukomet 19.10.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:31.

PRVA LIGA RUKOMETAŠICA: ZRINSKI – BJELOVAR 31:30

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Česi (Zagreb) i Županić (Križevci).

ZRINSKI: Ivačić, Kozjak, P. Posavec 7 /5/, Senčar, Glad, S. Posavec 4, Ladić, Balić 7, Resman 1, Horvat 1, Car, Lupić 4, Gavrić 7 /1/, Androić, Polak. Trener: Željko Golik.

Važna utakmica za obje ekipe, na kraju ipak unatoč mnogo uzbuđenja važna i zaslužena pobjeda domaćih rukometašica. Koje su u većem dijelu prvog poluvremena vodile s 2,3 razlike, u 24. minuti i 5 razlike (16:11). Igrale su u napadu do finiša prvog dijela uglavnom dobro, u obrani nedovoljno borbeno i oštro, a vratarke su imale tek 2 obrane i lako primale golove. Gošće su se tako u 30.minuti približile na samo -2, pa je o pobjedniku odlučivala igra u 2.poluvremenu. A bilo je tih 30 minuta bilo vrlo neizvjesno tome su pak pridonijele uglavnom domaće, a gošće dobro koristile njihove greške. Vodile su domaće u 39.minuti 23:19, u 41.minuti bilo je tek 23:22, u 47.minuti opet +4 (27:23) što međutim nije bilo dovoljno za miran završetak susreta. Nekoliko promašenih zicera u odlučujućim trenucima i slabu igru obrane gošće su dobro koristile i umalo iskoristile. Lako su postizale pogotke, njihova vratarka za razliku od domaće je probranila pa nakon 29:28 u 58.minuti u 60.minuti bilo je 30:30.Čakovčanke su tada imale igračicu manje, srećom i napad. 8 sekundi pred kraj opravdano su odlični na ovoj utakmici suci dosudili sedmerac za domaće koji je Paula Posavec sigurno realizirala za na kraju to ponavljamo ipak važnu i zasluženu pobjedu i veselje na terenu i gledalištu.

U subotu Čakovčanke gostuju u Dugom Selu kod tamošnje istoimene ekipe, novajlije u Ligi. Gdje će morati mnogo bolje igrati posebno u obrani, posebno i vratarke ako se želi uspjeti.