Rukomet 24.10.2018. 08:52. Zadnja izmjena: 24.10.2018. 08:56.

Rukomet

Rezultati odigranih rukometnih utakmica u 1., 2. i 3. ligi sjever (M) i 3. ligi sjever (Ž)

1. LIGA-SJEVER (M) - 6. kolo: Domaći poraz Preloga

Prelog – Ivanić 22:28

Prelog - Sportska-školska dvorana. Gledatelja 150. Suci Baić i Šulekić (Novska).

Prelog: D. Bogović 5, P. Bogović, Krajner 1, Novak, Škvorc 2, Požgaj, Mikec, Lončarić, Nestić, Koprek 3, Matijević 1, Sermek 3, Zadravec 1, Belić 6, Koprivec. Trener: Alan Belko.

Domaćin je odigao izuzetno lošu utakmicu što su gosti iskoristili i ostvarili zasluženu pobjedu. Na početku utakmice domaćin je poveo sa 5:3 da bi gosti preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa velikih sedam pogodaka prednosti. U nastavku su održavali vodstvo i stigli do zasluženog trijumfa. (ZP)

2. LIGA SJEVER (M) – 6. KOLO: Šesta pobjeda Čakovca zaredom

Čakovec – Garešnica 43:23

Čakovec – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Davor Česi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci)

Čakovec: Marciuš, Hajdarović, Lacić, Kocijan, Kos,, Hozmec 3, Jeftić 8, Škrobar 2, Farkaš 2, N. Petek 5, Čapalija 2, Tkalčec 5, Belović 2, Horvat 10, M. Petek, 4,Hozjan. Trener: Josip Borković.

Čakovčani nastavljaju sa „žetvom“ bodova i nižu uvjerljive pobjede. U nekompletnom sastavu, bez petorice standardnih prvotimaca pobijedili su čak +20 dojučerašnjeg prvoligaša i sada su uoči derbi susreta s drugoplasiranim sastavom Dugim Selom vodeći na tablici. Trener Borković dao je priliku igrati svima, svi su zadovoljili i s optimizmom čekaju idući derbi susret u Dugom Selu. (JF)

3. LIGA SJEVER (M): Čakovec bolji u derbiju

Čakovec II – Nedelišće 30:27

Čakovec – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Migač i Sertić (oba Bjelovar).

Čakovec II: I. Horvat, V. Horvat, Kocijan 3, Vrbanec, Hozjan 2, Škoro, Novak, Ovčar, Lukman 2, Želježnjak 3, Hozmec 4, Ninić, Vincek 1, Belović 2, Kos 2, Čapalija 13. Trener: Davor Varga.

Nedelišće: Obadić, Jarni, Vinković 2, Mihaljinec, Topličanec 8, Goričanec 3, Krnjak, Slaviček 3, Bratković 7, Zebec 4. Trener: Nebojša Buvač.

Susjedski derbi dobili su Čakovčani ponajviše zahvaljujući dobroj igri u prvom poluvremenu kada su imali vodstvo i +10. Gosti se vraćaju u drugom poluvremenu na samo "-1", no više od toga nije išlo. Mladi su se Čakovčani opravdano veselili pobjedi, uz napomenu da je susret obilježilo i vrlo slabo suđenje.

Istovremeno su rukometaši Preloga II ( D. Novak 7, Mikec 5, Grabant, T. Novak 3, Matijević 3, Selimi, Ivoš, Nestić, Horvat, Koprivec - Trener: Alan Belko) gostovali u Grubišnom Polju gdje su poraženi 25:18. (J. Freiler)

3. LIGA SJEVER (Ž) – 1. KOLO: Dvije pobjede naših predstavnica

Počelo je novo prvenstvo Treće rukometne lige sjever, a u 1. su kolu naše predstavnice zabilježile pobjede.

Mlade igračice drugog sastava Zrinskog (Kozjak, Vnuk 2, Pajić 6, Balić 3, Debelec, Zanjko 1, Okreša, Blagus 3, Radek 2, Androić 5, Markulinčić 1, Strbad, Bedić, Balent 7, Senčar 1 – trener: Goran Mrđen) bile su uvjerljive protiv Ivanca, a rezultat i pobjeda 31:13 to najbolje potvrđuju. Istovremeno su igračice Preloga (Koprek 6, Gašparić 4, Rođak 2, Koštarić, Balić, Zlojtro 4, Mikloška 5, Sraka 2, Hajdinjak, Prugović – trener: Dubravko Hozjak) zabilježile važnu startnu pobjedu na gostovanju u Križevcima protiv Radnika 23:22.