Rukomet 24.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 08.06.2016. 14:36.

MKA*IPC - VARTEKS DI CAPRIO 40:24
Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 300. Suci: Gladović i Volenik (oba Virovitica).
MKA*IPC: Lončar, Sladoljev, Rodik 3, Varga 1, Balog 2, Karačić 5, Crnić 2, Zadravec 5, Mesarić, Vidaković 4, Marčec 3, Krajner 2, Pašalić 1, Jelinić 5, Ćavar, Herman 6. Trener: Josip Borković
Varteks di Caprio: Grd, Žitnjak, Marčec 4, Jeftić 1, Žnidarić 1, Hlapčić 2, Horvat 1, Žganec 6, Prole 4, Dolenec, Turković 3, Vincek, Ledinski 2, Stepančić. Trener: Tomislav Štimac
Lakše od očekivanja Čakovčani su osigurali ¼ finale hrvatskog Kupa, Varaždinci u ovom momentu nisu protivnik koji im je mogao ugroziti vrlo uvjerljivu pobjedu. Već nakon prvog poluvremena stekli su nedostižnu prednost (21:8). Odigrali su taj dio susreta gotovo bez greške, posebno su se istakli nezadrživi Dario Herman sa 6 golova i vratar Mislav Lončar s 14 obrana. U drugom poluvremenu trener Borković dao je priliku igrati svim igračima osim Mesarića, dozvolili su si ovi i poneku grešku, nekoliko atraktivnih poteza, s dva igrača manje postizali su golove, istakao se i vratar Sladoljev također s 14 obrana, nakon ozljede dobar je bio mladi Vidaković, Karačić, Jelinić, Zadravec... Čakovčani s nestrpljenjem čekaju ime protivnika u ¼ finalu Kupa. (J. Freiler)

DUKAT PREMIER LIGA (M)
Igra bez greške
OSIJEK 27
MKA*IPC 32
Osijek - dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 200. Suci: Vučić i Barle (oba Zagreb).
Osijek: Juzbašić, Rajković, Mišić 7, H. Kordi 2, I. Kordi 3, Raljević 2, Ivičić 1, Tomas 3, Šikić 1, Lojančić 7, Karamauca 1, Begonja, Kurtović, Jurić. Trener: Hrvoje Privšek
MKA*IPC: Lončar, Sladoljev, Rodik 1, Balog 2, Varga 2, Karačić 7, Vidaković, Crnić 3, Zadravec 1, Mesarić 2, Krajaner 1, Pašalić 2, Herman 4, Ćavar 7, Jelinić, Marčec. Trener: Josip Borković
- - - -
Važna pobjeda Čakovčana, obzirom da je postignuta na gostovanju, dvostruko vrijedna. Nakon što su se u prvom poluvremenu napromašivali gađajući stative i prečke, u drugom poluvremenu igrači trenera Borkovića zaigrali su bolje. Odigrali su tih 30 minuta gotovo bez greške. Proradila je obrana, u napadu raznovrsno i efikasno, redale su se lijepe akcije, razigrali su se Karačić, Ćavar, Herman... što je sve presudilo oko zasluženog pobjednika što su sportski priznali i domaćini.
► Ova pobjeda važna je pred utakmicu s riječkim Zametom koja slijedi u Čakovcu, u nedjelju u 18 sati u dvorani Graditeljske škole, pred kamerama HTV-a. Osim toga Riječanima su Čakovčani duži revanš za nezasluženi poraz u prvom dijelu prvenstva.
Ostali rezultati 22. kola: Croatia osiguranje - Nexe 30:27, Karlovac - Buzet 25:23, Zamet - Varteks di Caprio 29:24, Moslavina - Dubrava 33:26, Siscia - Split 39:27, Poreč - Bjelovar 27.22, Metković - Medveščak 30:23.
16. Moslavina 22 4 2 16 580:685 10
Parovi 23. kola: Metković - Croatia o., Medveščak - Poreč, Bjelovar - Siscia, Split - Moslavina, Dubrava - Osijek, MKA*IPC - Zamet, Varteks - Karlovac, Buzet - Nexe.

DUKAT 1. HRL (M)
Važna pobjeda
PRELOG - SOLIN 30:28
Prelog - Školska sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Magić i Špiranec.
Prelog: Kolarek, Matić, Bergovec 2, Hozjak 2, Lesjak 2, Bratković, Čonkaš 4, Lončarić, Belić, Peklar 9, Zadravec 5, Martinčević, Hozjak 5, Janušić 1, Kočet. Trener: Saša Kuček
Izuzetno važnu pobjedu ostvarili su rukometaši Preloga protiv direktnog konkurenta za opstanak, u uzbudljivoj utakmici, koja nije bila za navijače slabih živaca. Činilo se da će ‘’Prelog’’ dosta jednostavno doći do važnih bodova, jer je semafor pokazivao 10:2. Malo opuštanje domaćih poletni gosti su iskoristili i na odmor se odlazi sa, za ‘’Solin’’ podnošljivih, -5. U nastavku se vratar ‘’Solina’’ ‘’razbranio’’, nervoza i nesigurnost zbog značaja utakmice čine svoje i 5 minuta do kraja rezultat je izjednačen. U dramatičnoj završnici rukometaši Preloga ipak uspijevaju odoljeti pritisku gostiju i 30 sekundi do kraja je nedostižnih +3 za ‘’Prelog’’. Gosti su u posljednjoj sekundi smanjili iz 7 m na -2.
Ostali rezultati 19. kola: Arena Jadrograd - Senj Wallenborn 30:27, Slatina - Trilj Pršut Voštane 22:21, Umag - Crikvenica 23:31, Zadar Slad ICE C - Kaštela Adriachem 30:29, Županja - Đakovo 26:26, Gorica - Ivančica 35:25.
14. Slatina 19 3 0 16 502:620 6
• 20. kolo: Crikvenica - Prelog. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
Suze i modrice!
PODRAVKA L. - ČAKOVEC 38:28
Koprivnica - sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Kalčik i Prpić (oba Požega).
Čakovec: Kolak, Križaić 1, Poljaković, T. Horvat 2, Vidačić, Vukojević 1, I. Horvat 1, Iv. Horvat 3, Vugrinec 3, Rob, Jurković 4, Posavec 3, Dežić 10, Jurović. Trener: Stjepan Golik
Samo u prvom su poluvremenu mlade Čakovčanke uspjele donekle rezultatski parirati vršnjakinjama iz Koprivnice, u zaostalom susretu 14. kola. U drugom su domaće stekle nedostižnu prednost i zasluženo pobijedile.
DARDA - ČAKOVEC 24:23
Darda - sportska dvorana. Gledatelja: 100. ‘Suci’: Tkalčić i Požek (Požega).
Čakovec: Kolak, Poljaković, Križaić 1, T. Horvat 1, Radić, Vojković, Iv. Horvat 3, I. Horvat, Vugrinec 3, Rob, Jurković 8, Posavec 4, Dežić 3, Jurović. Trener Stjepan Golik
Ni dan nakon utakmice u Dardi Čakovčanke se ne mogu oporaviti. Osim što su igrački ponižene, domaće fizički jače doslovce su ih fizički pretukle, pa su se pune modrica i u suzama vratile u Čakovec. Direktni i jedini krivci za to su suci iz Požege, koji su domaćima dopuštali sve da nedozvoljenim sredstvima dođu do pobjede. Isključivali su Čakovčanke jer nisu imale dres u gaćicama, navodimo i primjer kada su kod rezultata 23:23 imale napad koji im je prekinut, isključena igračica i dozvoljeno je domaćima da postignu pobjedonosni gol. Tako se ponavljaju slučajevi kada se gostuje u Slavoniji!
Ostali rezultati 16. kola: Petrijevci - Pitomača 30:28, Podravka L. - Dragovoljac 37:15, Bjelovar - Vinkovci 44:29, Brod - Zelina 27:40.
11. Vinkovci 14 1 0 13 292:455 2
• Valjda kao u Dardi neće biti i u subotu kada u Čakovcu gostuje Pan Đakovo (dvorana GŠ, 16.30h). Čakovčanke se, iako neke još imaju posljedice iz Darde, pripremaju za pobjedu.

III. LIGA SJEVER (M)
Nedelišće treće
Pobjedom u susretu s Ludbregom rukometaši Nedelišća zadržali su visoko 3. mjesto. U 20. kolu morati će dobro igrati žele li i dalje biti na toj poziciji. Gostuju u Bjelovaru kod direktnog protivnika. Drugi naš predstavnik, MKA*IPC II svoj susret s vršnjacima Varteks di Caprija odgodio je za 31. ožujka, u idućem kolu gostuje u Grubišnom Polju.
Rezultati 19. kola: Concordia - Marof 31:26, Lipa - Daruvar 37:30, MKA*IPC II - Varteks di Caprio odgođeno, Kučan- Ilova 26:34, Nedelišće - Ludbreg MB 30:20, Ivanska - Bjelovar II igra se u srijedu, Garešnica-Žarkovo - Novska 28:26.
Pobjeda i poraz
Mlade Čakovčanke nakon pobjede s dojučerašnjim drugoligašicama iz Ivanca, s utakmicom manje i dalje su u vodstvu, Preložanke su na gostovanju u Križevcima minimalno poražene. U idućem kolu u Prelogu je derbi, gostuje Koka II, igračice Zrinskog gostuju u Grubišnom Polju.
Rezultati 14. kola: Koka II - Viktorija 48:17, Mlinar - Prelog 29:25, Zrinski - Ivanec 33:27, Daruvar - Ivančice 33:38, Bjelovar II - Lipik odgođeno.
1. Zrinski 13 11 0 2 422:261 22
2. Koka 14 11 0 3 444:325 22
3. Mlinar 14 10 0 4 437:326 20
4. Bjelovar 13 9 0 4 425:331 18
5. Ivančice 14 8 0 6 423:384 16
6. Ivanec 13 7 0 6 397:330 14
7. Prelog 13 6 0 7 365:345 12
8. Daruvar 13 3 0 10 311:437 6