Rukomet 25.05.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

RUKOMET NA PIJESKU – EUROPSKO KLUPSKO PRVENSTVO – ČAKOVČANI ŠESTI

U mađarskom Budaorsu proteklog je vikenda održano Europsko klupsko prvenstvo u rukometu na pijesku na kojem je sudjelovao i čakovečki Klub rukometa na pijesku BHC /Bralić, Slaviček, Korent, Lovrek, Bašek, Lacković, Marciuš, Potočnjak, Lacić i Goričanec/. Čakovčani nisu razočarali, nedostajalo im je samo malo više sportske sreće i iskustva za plasman u polufinale. U svojoj su grupi na kraju osvojili 3.mjesto, Poraženi su od ruskog SKKM Ekaterinodara 2:0, pobijedili su švedski HSG Wasserschlos 2:1, poljski BHT Peter Ploch 2:0, a poraženi „nesretno“su 2:1 od mađarskog BHC Dinamita. U borbi za 5.mjesto rezultatom 2:0 od Čakovčana bio je bolji mađarski BHC Beach Start Budaors. I 6.mjesto uspjeh je za čakovečki sastav, istovremeno i poticaj za postizanje novih uspjeha i još boljih rezultata. Naslov europskog klupskog prvaka osvojili su rukometaši BHS Deton iz Zagreba, u finalu rezultatom 2:0 bolji od domaćeg predstavnika Dinamit BHC.