Rukomet 05.05.2016. 13:18. Zadnja izmjena: 05.05.2016. 13:22.

Umag

Rukomet: Završnica prvenstva za dječake

Umag je bio domaćin završnice Prvenstva Hrvatske za dječake rođene 2004.godine i mlađe, nastupilo je 20 najboljih hrvatskih ekipa u 4 grupe po 5 sudionika. Među njima i mladi rukometaši MRK Čakovca pod vodstvom trenera Davora Varge, prof. Bio im je ovo prvi nastup na ovako jakom i kvalitetnom natjecanju, nisu igrali do kraja prema očekivanju, trema je učinila svoje pa je plasman u završnicu konkurenciji 80 klubova uspjeh. Stekli su potrebno iskustvo za ovakav sustav natjecanja, stekli su i nova poznanstva što će im u buduće biti dobar pokazatelj i sigurno će ne idućim natjecanjima biti bolje plasirani.

Na ovom su na kraju između 20 ekipa sudionica osvojili 17. mjesto. U razigravanju za konačni plasman s „susjedima“ iz Varaždina odigrali su u regularnom tijeku susreta 12:12, a u izvođenju udaraca sa 7 metara bolji su bili Varaždinci. Nakon toga zabilježili su dvije pobjede – s Đakovom, 14:9 i Feniksom 21:13 i na kraju osvojili 17.mjesto. Igrao je sljedeći sastav: Martin Debelec, Vito Horvat, Peter Hozmec, Jura-Egon Juranić, Leon Korpar, Jakov Kovačić, Mislav Krauthacker, Luj Kupec, Vito List, Blaž Lukša, Hugo Mađarić, Jan Novak, Grga Pavlic, Jan Sanjković, Jakov Sanjković, Alex Solarić, Luka Tkalčec, Noa Turk i Ivan Pintarić.

• Na prvenstvu su igrali i mladi rukometaši Preloga. U grupi A pobijedili su Varaždin 14:12, a poraženi su od Metkovića 14:12, Trsata 19:7 i Rudara 17:16, te u grupi zauzeli 4.mjesto. U razigravanju su poraženi od Koprivnice 21:18 i Feniksa 15:13, a pobijedili su Đakovo 15:12 te su na kraju osvojili 19. mjesto.