Rukomet 08.02.2017. 07:21. Zadnja izmjena: 08.02.2017. 07:26.

Rukometaši Čakovca bolji od Petrinje, Igor Balog oprostio se od igranja

MRK ČAKOVEC – PETRINJA 28:22 (10:11)

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska).

MRK ČAKOVEC: Marciuš, Pintarić, Škrobar 3, Gradiščaj  1, Balog 5, N. Petek 1, Toplek, Čapalija, Tkalčec 7, Dvanajščak 4, M. Petek 3, Sklepić 2, Bedić, Radiković 2. Trener: Josip Borković.

Važna i zaslužena „startna“ pobjeda Čakovčana u vrlo uzbudljivom susretu od prve do zadnje minute. Nakon što su domaći poveli 2:0 u 12. minuti preokret, gosti vode 4:2, a kod tog rezultata domaći propuštaju realizirati dva sedmerca. U 29. minuti konačno su domaći poravnali rezultat (9:9), a 30 sekundi pred kraj imali i vodstvo 10:9. U tih 30 sekundi njihove dvije greške i gosti odlaze na odmor s vodstvom 11:10.

Početkom 2. poluvremena tri tehničke greške domaćih u napadu i gosti predvođeni vrlo dobrim vratarem Pranjićem i strijelcem Kokanom to koriste i oni vode 14:11. Tek tada domaći na čelu s vratarem Marciušem počinju igrati dobro u obrani i napadu i u 48. minuti poravnavaju ishod na 19:19. Razigrao se tada najbolji domaći igrač Tibor Tkalčec, ostali su mu dobro asistirali i to je u konačnici dalo rezultate. U 57. minuti domaći vode 25:21, u 59. minuti 27:21, a 28. pogodak daje Igor Balog. Tako se Igor Balog na najbolji mogući način oprostio od igranja rukometa nakon 22 uspješne sezone. Prije početka susreta primio je od predsjednika kluba Ivana Horvata prigodni poklon te „zaradio“ čestitke i veliki pljesak na igralištu i u gledalištu.