Rukomet 11.10.2019. 08:14. Zadnja izmjena: 11.10.2019. 08:14.

Rukometaši Preloga odigrali odličnu utakmicu

ČAKOVEC – OSIJEK  38:38

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledtelja 300. Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (oba Velika Gorica).

• ČAKOVEC: Kovačević, Marciuš, Škrobar 1, Hozjan 7, Jeftić, N. Petek 3, Tkalčec, M. Petek, Srnec 7, Sklepić 2, Vuković 8, Korent, Krajner 5, Horvat 3, Herman, Murk 2. Trener: Josip Borković.
  • OSIJEK: Šimatić 4, Kuže, Marković, Čičak 8, Nedić 1, Bošnjak, Vuković 10, Kopić, Babić 5, Radović 10, Pleše, Mandarić, Kolar. Trener. Ivan Šunda.

Vrlo zanimljiv susret za gledatelje s jakim živcima. Svih 60 minuta igralo se je vrlo borbeno, oštro, ponekad i grubo od gostiju, postignuto je čak 76 golova, a završeno bez pobjednika. Domaći su ti koji trebaju žaliti za pobjedom, za što je osnovni razlog njihova vrlo slaba igra u obrani, što su gosti iskoristili. Nadoknadili su vodstvo domaćih 20:17 iz prvog dijela susreta, stizali to vodstvo od uglavnom dva razlike u drugom poluvremenu, a uvijek po nekom pravilu nakon pogreške domaćih u napadu. U finišu susreta tri promašena zicera stajala su domaćih pobjede. No, treba znati da su gosti imali iskusniji, fizički jači i ujednačeniji sastav te da se kod domaćih posebno istaknuo mladi Mateo Hozjan. U idućem kolu Čakovčani gostuju u Zagrebu kod Maksimir-Pastele. (jf)

PRELOG - MAKSIMIR PASTELA 33: 29

Prelog Školska sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci Emanović i Mikić.

• RK PRELOG: D. Bogović 7, Jarža, Strahija, Škvorc, Novak, Novosel 6, Lončarić, Novak, Toplek 6, Selimi, Sermek, Požgaj, Zadravec 6, P. Bogović 2, Belić 6, Koprivec. Trener: Dubravko Hozjak.
  • RK MAKSIMIR PASTELA: Perić, Brzica, Periša 1, Lazar 2, Jurič, Tičić, Turkalj, Vrgoč 4, Blažević 5, Obradović, Beliga, Jelić, Žganjer 3, Medić 6, Pleš 8. Trener Matija Bilušić.

Rukometaši Preloga odigrali su odličnu utakmicu protiv Maksimir Pastele te su ostvarili sigurnu i uvjerljivu pobjedu. Gosti su tek na samome početku utakmice vodili do 5:7, da bi domaćin preokrenuo rezultat te na odmor otišao s pet pogodaka prednosti. U nastavku i dalje domaćin bolji te utakmicu završava s četiri pogotka razlike. (zp)