Rukomet 19.05.2017. 07:34. Zadnja izmjena: 19.05.2017. 07:35.

Rukometašice Zrinskog odlične protiv Zameta

ZRINSKI – ZAMET 29:21 (14:7)

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba Štivica).

ZRINSKI: Ivačić (8+1), Kozjak (1+0, Vnuk, Posavec 6 (3),Papac, Senčar, Pajić, Balić 5, Resman, Elez 9 (1), Car 4, Benčik 1(1), Šestak 2, Blagus 1, Haček 1,. Trener: Željko Golik.

Najbolja utakmica Čakovčanki tijekom dosadašnjeg tijeka prvenstva, utakmica kojom su osigurale opstanak, utakmica kakvu bi više puta željeli gledati. Gošće iz Rijeka koje se sigurno nisu nadale ovako uvjerljivom porazu, na kraju su sportski čestitale domaćima igračicama na zasluženoj pobjedi. Već u 11. minuti Čakovčanke su vodile 7:2, propustile su pritom realizirati sedmerac i zicer. Odlično je branila Tea Ivačić, a Elez, Posavec, Balić i Car su postizale lako i efektno golove pa se je na odmor otišlo visokim vodstvom domaćih od čak +7 (14:7).

U drugom poluvremenu nastavak odlične igre domaćih u obrani i napadu, već u 35. minuti vodile su 16:9, kod +10 (18:8), u 40. minuti Ivačić brani sedmerac pa je već onda bilo sve jasno oko pobjednika. Posebno pamtimo dvije efektne akcije i kombinacije i isto tako dva efektna gola (Elez – Posavec i Elez Balić). Do kraja susreta kontrola igre i rezultata, pobjeda +8 na kraju najbolje govori i potvrđuje da su se Čakovčanke s gledateljima opravdano veselile. To je bila i najbolja čestitka Kristini Elez za rođendan, a Pauli Posavec za nagradu „Grb Zrinski“ koja se u povodu Dana Grada Čakovca dodjeljuje zaslužnim građanima, u ovom slučaju sportašima.

U subotu, 27. svibnja Čakovčanke gostuju u Bjelovaru, ponove li igru s Zametom mogu se u Čakovec vratiti neporažene.