Rukomet 30.03.2016. 12:57. Zadnja izmjena: 30.03.2016. 13:06.

Rukometašice Zrinskog poražene od Koke Varaždin za šest razlike

KOKA – ZRINSKI 28:22 (16:6)

Varaždin – Sportska dvorana Arena. Gledatelja: 300. Suci: Cindrić i Gonzourek (oba Osijek).
ZRINSKI: Kozjak, Ivačić, P. Posavec 3, Glad, S. Posav ec 4, Sinanović, Balić, Ladić, Resman 2, Horvat 3, Lupić, Car 4, Bogdan, Pajić 1, Gavrić 5, Androić. Trener. Željko Golik.

Susjedski, lokalni derbi zasluženo su dobile domaće igračice i tako se uspješno revanširale Čakovčankama za poraz u prvom dijelu prvenstva. U tome su im u mnogome pomogle Čakovčanke, slabom igrom, posebno u prvih 30 minuta kada je i riješeno pitanje pobjednika. Domaće su na odmor otišle s velikih 10 razlike (16:6).

U drugom poluvremenu čakovečke su igračice zaigrale nešto bolje, u 56. minuti smanjile su razliku domaćih na samo -3 (25:22), više nisu stigle, jer su domaće u zadnje tri minute povećale razliku na nedostižnih +6 (28:22) i zasluženo na kraju slavile.

Priliku za „popravni“ imaju danas (30.ožujak) u Čakovcu. U dvorani Gospodarske škole u 19 i 30 sati kod ŽRK Zrinski gostuje zagrebačka Trešnjevka. Važan je to susret za obje ekipe: Čakovčanke najavljuju bolju igru nego je bila u Varaždinu i pozivaju gledatelje da im sportskim navijanjem pomognu doći do uspjeha i osvajanja dva važna boda. Evo i facebook događaja ovdje.