Rukomet 17.10.2016. 08:50. Zadnja izmjena: 17.10.2016. 09:14.

ŽRK Zrinski i ŽRK Umag u početku izjednačeni, na kraju pobjeda Čakovčanki

ZRINSKI – UMAG 22:19 (10:10)

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Davor Česi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci).

ZRINSKI: Žvorc, Ivačić, Kozjak, P. Posavec 3, Brgles, Glad 2, Resman 3, Car 2, Ladić, Balić 2, Horvat 2, Benčik, Šestak, Prevendar 7, Androić, Haček 1. Trener: Željko Golik.

Uzbudljiv i do 50. minute izuzetno neizvjestan susret, na kraju kojeg su se važnoj pobjedi i bodovima zaslužen o veselile domaće igračice.

U prvom poluvremenu izjednačeno, time da su s jednim ili dva gola razlike do 15.minute vodile domaće, a onda gol za gol i poslije 30. minute neriješen 10:10 ishod.

Drugi dio susreta otvorile su gošće vodstvom 11:10, u 41. minuti konačno očekivani preokret, domaće vode 14:13, a iza toga do 50. minute to su vodstvo Čakovčanke povisile na +4 (17:13). Očekivalo se da će do kraja lakše zadržati vodstvo, s time se nisu složile gošće koje su iskoristile nekoliko grešaka domaćih i u 55. minuti poravnale ishod na 18:18.

Tada se razigrala naša reprezentativka Paula Posavec koja inače dobiva premalo lopti na krilo i s 2 uzastopna gola Čakovčanke ponovo vode 20:18. Do kraja susreta gošće postižu još samo jedan ,a domaće predvođene najboljom igračicom susreta Doroteom Prevendar još četiri gola za na kraju veliko i zasluženo slavlje.

Interesantno je spomenuti da ekipu Umaga kao trener vodi Vojislav Vujić, svojevremeno jedan od stožernih igrača ondašnjeg čakovečkog PIPO IPC-a u Prvoj ligi,a također i podatak da su prije početka susreta iz domaćeg kluba uz veliki pljesak iz gledališta i svih sudionika na igralištu čestitali jednoj od najmlađih igračica kluba Gabrijeli Novak na velikom uspjehu i osvojenom 1. mjestu na županijskom krosu za učenice petih razreda OŠ-e.

U subotu Čakovčanke gostuju u Zagrebu kod državnih viceprvakinja Lokomotive.