Rukomet 13.10.2016. 09:02. Zadnja izmjena: 13.10.2016. 09:13.

Zanimljiva i uzbudljiva utakmica u kojoj su Čakovčani najzad ubrali samo bod

ČAKOVEC – ZAGORICA 20:20 (10:6)

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Magić i Špiranec (oba Trnovec).

ČAKOVEC: Marciuš, Balog 6, Petek 1, Dvanajščak 5, Bratković, Gradiščaj, Paler, Tkalčec 5, Škrobar 2, Bedić, Toplek, Radiković 1. Trener: Josip Borković.

Izuzetno uzbudljiva utakmica, posebno drugo poluvrijeme u kojem Čakovčani nisu ponovili igru iz prvih 30 minuta, posebno u obrani, pa su oni bili ti koji su se borili osvojiti na kraju i bod. Nije međutim tako izgledalo nakon prvog poluvremena kada su vodili od 1. - 30. minute. U 10. minuti bilo je 4:1, 19. 7:4, 24. 9:5, a poluvrijeme je završeno njihovih uvjerljivim vodstvom 10:6.

U tom dijelu susreta gosti ničim nisu najavljivali da bi u drugom poluvremenu mogli igru učiniti krajnje neizvjesnom. Domaći su i drugi dio susreta počeli dobro, u 31. minuti imali su vodstvo 11:6, koje su nažalost po njih gosti po malo stizali, prvenstveno zahvaljujući ovaj puta slabijoj igri Čakovčana u obrani i nekoliko nepotrebnih promašaja i grešaka u napadu.

U 47.minuti stigli su to vodstvo (16:16), a prvi put na utakmici u 49. minuti oni su vodili i to odmah s 2 gola razlike (19:17). Domaći su ipak u 56. minuti izjednačili rezultat na 19:19, a do kraja susreta s svake strane po gol i svakoj momčadi po bod. Mogli su domaći unatoč svemu rezultatski bolje proći, uz spomenute greške previše su se pred kraj susreta bavili sucima kojima nije bilo lako suditi ovakav susret.

I gosti su u prvom poluvremenu mnogo prigovarali, kad su vidjeli da od toga nema koristi, u drugom su se poluvremenu više bavili igrom i na kraju se pomalo neočekivano opravdano veselili osvojenom bodu. U idućem prvenstvenom kolu Čakovčani gostuju kod Rugvice.