Rukomet 07.06.2017. 07:11. Zadnja izmjena: 07.06.2017. 07:15.

Zrinski neborbeno protiv rukometašica Arene

ZRINSKI – ARENA 28:30 (15:14)

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Tin Derušek i Sandro Stojaković (oba Zagreb).

ZRINSKI: Kozjak, Ivačić, Vuić,Posavec 9(3),Senčar, Pajić 2, Balić 5, Resman 1, Car 5 (1), Benčik 1, Šestak, Blagus, Haček 5. Trener: Željko Golik.

Očekivalo se je s pravom da će Čakovčanke s pobjedom zaključiti prvenstvo, a sreća je da su već prije osigurale prvoligaški status. Jer s Puljankama koje su u Čakovec doputovale sa svega osam igračica igrale su izuzetno slabo i neborbeno i tako im omogućile da uzmu ponuđeno i da se pomalo neočekivano s pobjedom do koje su došle zasluženo vrate kući. Već u prvih 30 minuta vidjelo se je da domaće nisu bile raspoložene za igru i nadigravanje, mnogo su griješile pa su gošće lako dolazile u poziciju za pogodak. Već u 4. minuti vodile su 3:0, malo stale pa su u 8. minuti domaće preokrenule rezultat i one povele 4:3, a u 19. minuti vodile 9:6. Kada se je očekivalo da povise vodstvo stale su te su gošće u 30. minuti poravnale rezultat /14:14/.

Paula Posavec je tijekom cijelog susreta igrala dobro, no bez dovoljne podrške ostalih. Na odmor su Zrinski otišle s vodstvom +1. U nastavku susreta u 36. minuti domaće po prvi puta vode +4 /19:15/ no ni to im nije bilo dovoljno za konačni i očekivani uspjeh. Mnogo grešaka u napadu posebno nekih iz prve sedmorke omogućilo je gošćama da 10 minuta pred kraj stignu vodstvo domaćih (24:24). Minutu iza toga imaju i vodstvo 25:24 koje su pametnom i aktivnom igrom do kraja zadržale i opravdano se veselile „poklonu“ neraspoloženog za igru domaćeg sastava.

Dobro da je prvenstvo završilo, dobro je i da su se prognoze oko prvoligaškog statusa ostvarile, moglo je i bolje to je također sigurno, sada predstoji detaljna analiza učinka i donošenje plana kako u novoj prvoligaškoj sezoni.