Rukomet 22.04.2019. 08:11. Zadnja izmjena: 22.04.2019. 08:11.

1. HRL (Ž)

Zrinskice iznenadile favorizirane gošće iz Sesveta, nastavak prvenstva 27. travnja

ZRINSKI     24

SESVETE AGROPROTEINKA   21

Čakovec – Dvorana Graditeljske škole: Gledatelja: 200. Sutkinje: Irena Pahor i Sanja Trbović (obje Rijeka).

Zrinski: Žvorc, Kozjak, Pajić 3, Pavlović, K. Balić, Gavrić 6, Vukojević 9, Mrđen. M. Balić 1,Resman 1, Car 4, Blagus, Šestak, Senčar, Androić. Trener: Goran Mrđen.

Važna i apsolutno zaslužena pobjeda domaćih rukometašica protiv trećeplasirane momčadi prvenstva. Domaće su bolje otvorile susret i vodile do polovice prvog poluvremena. Međutim, gošće su u tim trenucima igraju puno bolje i preokreću vodstvo domaćih u svoju korist. Zrinskice se ipak uspijevaju vratiti u susret, tako da se na poluvrijeme otišlo izjednačenim rezultatom, 12:12.

Početkom drugog poluvremena Čakovčanke su zaigrale vrlo dobro, posebno u obrani na čelu s vratarkom Anjom Žvorc i do samog kraja održavale vodstvo. Gošće su se u 55. minuti uspjele približiti na samo gol zaostatka, no domaće su igračice u tom trenutku dobro reagirale i ponovo povele s tri pogotka prednosti, za konačnih 24:21. Prvenstvo se opet prekida, a nastavlja se 27. travnja kada Čakovčanke gostuju kod Osijeka.