Rukomet 09.05.2017. 23:03. Zadnja izmjena: 09.05.2017. 23:05.

Zrinskice posrnule u finišu, a donosimo i izvještaje s utakmica rukometaša

1. LIGA RUKOMETAŠICA: Zrinskice posrnule u finišu

SPLIT 2010 - ZRINSKI  31:23
Split - dvorana Gripe.
Gledatelja: 100. Suci: Demšek i Stojaković (oba Zagreb)
Zrinski: Ivačić, Kozjak, Posavec 4, Senčar, Pajić, Balić 1, Resman 4, Elez 8, Car 5, Šestak, Blagus, Haček 1. Trener Željko Golik

Sve već znano i viđeno, opet uvjerljiv poraz Čakovčanki u finišu susreta, poraz koji to prema događanjima do 53. minute nije trebao biti. Prvi su dio susreta u finišu dobile domaće 15:13, prije toga do 19. minute Čakovčanke su imale vodstvo 10:9. U 45. minuti Car je postigla 22. gol za izjednačenje 22:22, u 53. minuti domaće su vodile dva razlike (25:23). Do kraja susreta, do 60. minute Čakovčanke nisu postigle više ni jedan gol, domaća pak čak šest za ipak, to ponavljamo, preuvjerljivu pobjedu. Opet se ponovio već toliko puta spomenuti problem oko nedovoljnog fonda igračica, za očekivati je da će bolji rezultat Čakovčanke postići 17. svibnja (srijeda) kada su domaćini ekipi Zamet iz Rijeke. Do tada ima dovoljno vremena za analize i dobru pripremu za taj susret koji Čakovčanke ako zaigraju samo malo bolje mogu dobiti.

2. LIGA-SJEVER (M): Čakovčani drugi

Sisak - Čakovec  21:25
Sisak
- SD Brezovica. Gledatelja: 100. Suci: Kuhar (Samobor) i Prelčec (Zagreb).
Čakovec: Marciuš, Kovačević, Horvat, Pintarić, Gradiščaaj 1, N. Petek 4, Dvanajščak 3, Horvatić, Tkalčec 2, Škrobar, M. Petek 3, Toplek 1, Sklepić 7, Radiković 4. Trener Josip Borković.

Dobrom i odgovornom igrom tijekom svih 60 minuta Čakovčani su došli do važne i zaslužene pobjede. Vratar Marciuš odličnim obranama razoružao je ambiciozne domaćine, ostali su mu odlično asistirali i nakon prvog dijela susreta imali vodstvo od tri razlike (12:9). Do kraja susreta dobra kontrola igre i rezultata, završilo je s četiri razlike i velikim veseljem svih koji su igrali i onih koji su ih bodrili. Jer susretu su prisustvovali svi igrači koji su tijekom prvenstva igrali, kad pak su saznali rezultat iz Preloga veselje je bilo još veće jer je pobjeda u Sisku značila i osvajanje naslova viceprvaka Lige. Sada se s nestrpljenjem očekuje odluka iz Zagreba hoće li njihov drugi sastav koji je superiorno, bez poraza osvojio naslov prvaka u novom prvenstvu igrati u Prvoj ligi, ili će to biti Čakovčani kao viceprvaci. Neslužbeno saznajemo da će mladi sastav PPD Zagreba igrati u Prvoj ligi.

Zaprešić - Prelog 22:28
Zaprešić - dvorana ŠRC Zaprešić. Gledatelja 30
Prelog: D. Begović 3, P. Begović 1, Krajner 10, Matić 2, Hrešć 2, Ivelić, Mikec, Lončarić, Kočet 1, Matijević 2, Samardžija, Sermek 1, Novak 1, Strahija 1, Belić 4, Paler. Trener Alan Belko.

Minulog četvrta rukometaši Preloga ostvarili su pobjedu protiv domaćeg Zaprešića. Tokom cijelog susreta bili su bolja ekipa, na odmor su otišli s dva pogotka prednosti da bi u nastavku još bolje zaigrali i susret završili na +6.

Prelog - PPD Zagreb 24:36
Prelog -
školska-Sportska dvorana. Gledatelja 200.
Prelog: Malek, P. Bogović 2, D. Bogović 3, Krajner 10, Matić 3, Hrešć 2, Ivelić, Mikec, Lončarić, Kočet 1, Samarđija, Sermek, Novak, Strahija 1, Belić 2, Paler. Trener Alan Belko

U posljednjoj prvenstvenoj utakmici rukometaši Preloga nisu uspjeli ostvariti povoljan rezultat protiv novog prvaka lige PPD-a Zagreb 2, izgubili su utakmicu s 12 pogodaka razlike. Ipak je presudila kvaliteta na strani Zagrepčana a i Preložani su igrali susret u četvrtak te je sve to dovelo do ovog poraza.

3. LIGA-SJEVER (M): Nedelišće viceprvak

Rukometaši Nedelišća uvjerljivom su pobjedom 39:26 završili prvenstvenu sezonu,  igrali su toliko dobro koliko im je trebalo zabilježiti tu pobjedu u susretu s Concordiom iz Lepoglave (Obadić, Hudin, Trstoglavec 2, Jakšić 1, Mrčela 2, Bakač 2, Topličanec, Korent 9, Goričanec 2, Farkaš 8, Slaviček, Škvorc 11, Bratković 1 - trener: Nebojša Buvač). To im nažalost nije bilo dovoljno za osvajanje naslova prvaka, nedostajao im je 1 bod, naslov prvaka osvojili su rukometaši Ivanske. Tako se sada s nestrpljenjem čeka njihova konačna odluka hoće li kao prvaci igrati u Drugoj ligi - sjever, ili će tamo ipak Nedelišće kao aktualni viceprvak Lige. Istovremeno je mladi sastav Čakovca kao domaćin poražen uvjerljivim rezultatom 43:23 od ekipe Marofa i prvenstvo završio na diobi 11.-13. mjesta prvenstvene tablice.

Rezultati 26. kola: Daruvar - Vidovec II 34:28, Concordia - Nedelišće 26:39, Ilova - Ivanska 31:33, Novska - Koprivnica/Hangar 25:26, Ivančica II - Garešnica II 41:24, Čakovec II - Marof 23:43, slobodan KTC II. KONAČNI REDOSLIJED: Ivanska 41, Nedelišće 40, Marof 37, Ilova i Koprivnica/Hangar 35, KTC II 25, Concordia 21,Novska 20, Vidovec II 14, Daruvar 13, Čakovec II, Garešnica II  i Ivančica II 10 bodova.

MRK ČAKOVEC: Pobjeda i poraz mladih

U Bjelovaru je odigrano 11. kolo 1. hrvatske lige dječaka B-sjever, mladi rukometaši MRK Čakovca (rođ. 2006./07. g.) odigrali su dvije utakmice i zabilježili poraz i pobjedu. Prvo su s 19:16 poraženi od vršnjaka Bjelovara i iako su veći dio susreta bili u vodstvu, a iza toga u susretu s Bjelovarom II bili su vrlo uvjerljivi, pobjedom 28:8. Do kraja prvenstva ima se odigrati još jedno prvenstveno kolo, a u Bjelovaru su pod vodstvom trenera Daria Varge igrali: Ninić, Hozmec, Varošanec, Šoltić, Mikulić, Malašić, Golubić, Horvat, Novak, Topolko, Radek, Kostel, Želežnjak, Šafarić, Čapalija, Vinković i Žerjav.