Rukomet 30.01.2017. 08:00. Zadnja izmjena: 30.01.2017. 09:23.

ŽRK Zrinski bolji od Splita u 1. rukometnoj ligi i u 1/8 finala Kupa HRS-a

ZRINSKI – SPLIT 2010  34:29 (18:14)

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Josip Cepanec (Tomaševac) i Dalibor Dragočajac (Novska). Nadzornik: Loren Marić (Kutina).

ZRINSKI: Kozjak (5+0), Ivačić (3+1), Posavec 8 (1), Papac 6, Senčar, Glad, Pajić, Ladiać, Balić 3, Resman 4, Elez 8 (1), Car 5 (1), Benčik, Androić, Haček. Trener: Željko Golik.

SPLIT 2010: Ećimović (11+1), Stilinović, Zelić, Plazibat 1, Kežić 14, Surjan 2, Cvitanović, Rubić, Ercegović, Budić 4, Macan 5, Srdanović, Marić 3, Sablić. Trener: Nenad Rogulj.

Sedmerci: Zrinski: 6/3, Split 2010: 7/6. Isključenja: Zrinski 8 minuta (Posavec 2+2, Resman, Haček), Split 2010: 6 minuta (Kežić, Surjan, Budić). Igračica utakmice: Kristina Elez (Zrinski).

Važna i apsolutno zaslužena pobjeda Čakovčanki u prvoj utakmici nastavka prvenstva. Već u prvom poluvremenu zaigrale su vrlo ozbiljno, to je bilo vidljivo i iz rezultate i vrlo borbene i odgovorne igre. Nakon vodstva 5:2 u 7. minuti i 7:7 u 15. minuti, do kraja poluvremena Čakovčane predvođene novim pojačanjem Kristinom Elez stekle su u 30. minuti solidnu prednost od četiri gola razlike (18:14). Razigrale su se iza toga Paula Posavec, Ira Resman i mlade Car i Papac pa je prednost u 41. minuti bila čak +10 (27:17). Domaće su se opravdano na kraju veselile bodovima i pobjedi koja im mnogo znači pred subotnji susret i teško i zahtjevno gostovanje u Rijeci kod Zameta.

1/8 FINALA KUPA HRVATSKOG RUKOMETNOG SAVEZA

ZRINSKI – SPLIT 2010 24:22 /13:13/

ČAKOVEC - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 70. Suci:Josip Gagula i Mirko Zorko (oba Zagreb). Nadzornik: Željko Živec (Sesvete).

ZRINSKI: Ivačić (10+0), Kozjak (1+0), Posavec 4, Papac 3, Senčar, Glad, Pajić, Ladić, Balić 2, Resman 3, Elez 8 (3), Car 3, Benčik, Androić, Haček 1. Trener: Željko Golik.
SPLIT 2010: Ećimović (14+1), Stilinović, Plazibat 2, Zelić 4, Kežić 5 (1), Surjan, Rubić, Ercegović 1, Budić 3, Macan 3,Marić, Sablić 4. Trener: Nenad Rogulj.

Sedmerci: Zrinski: 4/3, Split 2010: 1/1.Isključenja: Zrinski 2 minute (Haček), Split 2010: 6 minuta Ercegović, Budić, Sablić). Igračica utakmice: Teja Ivačić (Zrinski)

Nakon što su u subotu slavile u prvenstvenom susretu, Čakovčanke su u nedjelju i u Kup susretu bile bolje od Splićanki i zasluženo izborile mjesto među osam najboljih hrvatskih ekipa. Bila je to izuzetno uzbudljiva i do 60. minute neizvjesna utakmica, gdje se je rezultat stalno mijenjao. U 45. minuti bilo je 20:20, iza toga gošće vode 21:20 i kod tog rezultata domaća vratarka Teja Ivačić „skida“ im dva zicera što domaće koriste i u 60. minuti one vode 23:22.