Rukomet 21.02.2017. 11:05. Zadnja izmjena: 21.02.2017. 11:10.

ŽRK Zrinski Čakovec poražen u Puli, u subotu nova utakmica

ARENA – ZRINSKI 24:22 (12:12)

PULA – Sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci:Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag).

ZRINSKI: Žvorc, Ivačić, Kozjak, Posavec 15,Glad, Ladić, Balić 2, Resman, Elez, Car 3, Laptoš, Šestak, Androić 1, Haček 1. Trener: Željko Golik.

U jednom od važnih susreta koji odlučuje o dnu prvenstvene tablice Čakovčanke nisu uspjele zabilježiti pobjedu u Puli. Osim što su imale premali broj igračica raspoloženih za igru, imale su u 2. poluvremenu i izrazito slabo suđenje, posebno nakon vodstva +3 razlike (17:14). Domaćima su slabi suci tolerirali veoma grubu igru, što su domaće iskoristile i zabilježile važnu pobjedu. Šteta da Paula Posavec nije imala dovoljnu podršku ostalih u ekipi. Postigla je sama čak 15 golova što nije bilo dovoljno za bolji rezultat.

Domaće su bolje otvorile susret te su u 11. minuti imale vodstvo 5:2, Čakovčanke su preokrenule rezultat i u 23. minuti vodile 10:7, na odmor se je međutim otišlo rezultatom 12:12. Drugo su poluvrijeme Čakovčanke dobro „otvorile“, vodile tri razlike, no to im nije bilo dovoljno. Nekoliko su puta pogriješile u odlučujućim momentima i na kraju se u Čakovec vratile bez bodova. U subotu slijedi novo iskušenje – teški i naporni put do Ploča i susret s posljednje plasiranom ekipom na tablici Dalmatinkom. Realno je očekivati pobjedu i važne bodove, no nikad se ne zna.