Sport 07.10.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

RUKOMETNA PREMIER LIGA: U finišu do pobjede

Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci. Cindrić i Gondzurek (Osijek).
Međimurje: Sladoljev, Balent, Kovačević, Čužić 3, Varga 2, Jeftić 6, Krajner 4, Maretić 6, Zadravec, Malović, Šunjić 1, Herman 4, Vurušić, Marčec, Rodik 2, Paponja 4. Trener: Alan Belko
Split: Vukas, Bernat, Radnić 4, Javorčić 1, Slišković 5, Korjenić, Batinović 4, H. Žeravica, A. Žeravica 4, Varvodić 1, Matulić 9, Pavletić, Lušić 1, Milković, Cvitković. Trener: Željko Babić
- - - -
Najvažnije s ove utakmice je konačni rezultat i pobjeda. Mladi splitski sastav dobro je namučio domaćine da na kraju ipak zabilježe uspjeh, držao ih je zajedno s malobrojnim gledateljima u neizvjesnosti veći dio susreta. Tek u zadnjih 5 minuta zaigrali su Čakovčani bolje i došli do važnih bodova. Cijelo 1. poluvrijeme bilo je neizvjesno, gosti su rano poveli 2:1, u 6. minuti vode domaći 5:3. Kratko je to vodstvo trajalo, Splićani su iskoristili niz grešaka domaćih u obrani i napadu te preokrenuli rezultat i vodili 12:10, no na odmor se ipak otišlo rezultatom 13:13. 2. poluvrijeme gosti su bolje otvorili, odmah vodili 15:13, s 2 razlike vodili su do 40. minute kada su domaći konačno izjednačili na 22:22 i poveli 23:22. I to je vodstvo bilo kratkog vijeka, u 53. minuti Splićani ponovo vode 27:26. Tek tada se domaći bude, uvidjeli su da moraju zaigrati bolje ako žele na kraju uspjeti. I uspjeli su na krilima Jeftića i Maretića preokrenuti rezultat i s igračem više doći do vodstva +3 što je bilo dovoljno za konačni uspjeh. Vidjelo se da je u momčadi nedostajao ozlijeđeni Ćavar.
► Vidjelo se također i da je nakon odlične igre iz Poreča momčad nervozna. Opravdano, jer nisu primili plaće pa je u jednom trenutku prošlog tjedna prijetio i štrajk. Zato se sada čeka potez uprave kojoj također nije lako, jer uz tekuću problematiku treba rješavati i zaostatke iz ‘prošlih vremena’. A od obećanja odgovornih ništa. Iskreno se nadamo i očekujemo da će se tijekom tjedna bar neki od problema riješiti i da će u Pulu putovati zadovoljni. Također da će novinarima biti na idućoj utakmici omogućen bolji rad, mislimo konkretno da će uoči utakmice dobiti zapisnike, a ne se snalaziti na razne druge načine obaviti svoj posao.

Ostali rezultati 5. kola: Zamet - Buzet 21:22, Dubrava - Gorica 33:26, Moslavina - Medveščak 31:28, Varteks - Karlovac 19:32, Croatia osiguranje - Arena 42:29, Nexe - Poreč 33:30, Siscia - Bjelovar 30:25.
16. Bjelovar 5 0 0 5 139:164 0
Parovi 6. kola: Buzet - Bjelovar, Poreč - Siscia, Arena - Međimurje, Karlovac - Croatia o., Medveščak - Varteks, Gorica - Moslavina, Zamet - Dubrava.

S beogradskim Partizanom

Rukometaši čakovečkog premier ligaša Međimurja doznali su protivnika s kojim će odigrati dvije utakmice 3. kola Challange kupa. To je beogradski Partizan, pobjednik turnira u Živinicama (BiH), u finalu bolji od domaćina Konjuha (+10). Prvi susret na rasporedu je u Beogradu 20./21. studenoga, uzvrat se igra u Čakovcu tjedan dana kasnije – 27./28. studenoga.
- Težak i kvalitetan protivnik kojeg možemo pobijediti i plasirati se u 4. kolo. Dobit ćemo dovoljno informacija, dobro se pripremiti i proučiti igru Beograđana, dobro je da uzvratni susret igramo u Čakovcu. Sve to da dostojno predstavimo čakovečki, međimurski i hrvatski rukomet, prva je reakcija trenera Međimurja Alana Belka.