Sport 10.01.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:00.

ŠAH: Jaklin pobjednik novogodišnjeg turnira

Šahovski klub Dinamo iz Palovca minulu je godinu završio na tradicionalan način - organizacijom novogodišnjeg općinskog turnira u šahu. Posljednje subote u minuloj godini u restoranu ‘’Fortuna’’ u Maloj Subotici, na 6. po redu turniru, uz seniorski, po prvi put organiziran je i turnir za djevojčice i dječake. Turnir je odigran pod pokroviteljstvom Općine Mala Subotica, a natjecalo se 11 seniora, 5 djevojčica i 8 dječaka. Kod djevojčica nastupile su Zrinka Banec, Dijana Juras, Mateja Lovrenčić, Julija Matić i Nika Mezga.
Kod dječaka su nastupili Igor Banec, Neven Cirkvenčić, Lovro Hadeljan, Petar Hadeljan, Ivan Matić, Ivan Mikulaj, Luka Šegović i Petar Vlašić, dok su se u seniorskoj konkurenciji natjecali Roko Jančec, Damir Jaklin, Antun Jankulija, Ivan Juras, Vlado Juras, Vjekoslav Lončarić, Stjepan Mihoček, Igor Sermek, Dragutin Srnec, Ivica Tkalić i Nikola Žišković. Nakon uzbudljivih i neizvjesnih partija u konkurenciji djevojčica najbolja je bila Nika Mezga s 6 bodova. Drugo mjesto osvojila je Zrinka Banec (6 bodova), a treće Mateja Lovrenčić (3,5 bodova). Kod dječaka najbolji je bio Neven Cirkvenčić (7 bodova), drugi je bio Igor Banec (6 bodova) a treći Ivan Mikulaj (5 bodova). Prvo mjesto kod seniora osvojio je Damir Jaklin koji je tako obranio prošlogodišnji naslov. Drugo mjesto osvojio je Igor Sermek dok je treći bio Dragutin Srnec. Medalje i pehare za najbolje osigurala je općina Mala Subotica.